TRENLE BULGARİSTAN TURU

Tur Türü

Tur Hakkında

             DEĞİŞİK BİR DENEYİM VE OTANTİK BİR ROTA TAVSİYEMİZDİR.

                                TRENLE   BULGARİSTAN  TURU

İSTANBUL HALKALI ÇIKIŞLI  / SOFYA - PLOVDİV - HASKOVO - KIRCAALİ

( 2 Gece Otel Konaklama -  2 Gece Sofya Ekspresi   Yolculuğu  )

SOFYA EKSPRESİ ; Eski adı Bosfor ekspresi olan ve şimdilerde Sofya Ekspresi olarak adlandırılan Türkiye’nin Avrupa’ya açılan tren hattı'dır. İstanbul’daki Halkalı Garı‘ndan her gün 22.40‘ta kalkmakta ve 10 durakta durarak Sofya’ya ertesi sabah 08.43’te varmaktadır. Dönüş treni ise yine Sofya‘dan 21.00‘da kalkmakta ve sabah 06.49’da Halkalı’ya varmaktadır.

Yani iki yön de gün kaybetmeden gece treni ile seyahat edeceğiniz şekilde düşünülmüş. Yataklı trende uyuyarak gittiğiniz için üzerinizde hiç yol yorgunluğu da olmuyor. Böylece hem zamandan, hem otel parasından, hem de uçak parasından kar ediyorsunuz.

Efektif bir ulaşım aracı değil de kabininizin penceresinden  değişen çehreyi izlediğiniz, tıngır mıngır giden trenin ninnileri ile uyuduğunuz bir deneyim olarak düşünürseniz daha memnun kalırsınız.

TARİH   : 17 / 20 AĞUSTOS

FİYAT    : 290 EURO

2 gece 3 gün sınırlı kontenjan (Antalya- İstanbul gidiş dönüş bileti dahil değildir .Temin edilir )

Turumuzun 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ücreti: 290 €’dur. Turumuzun ; 2 Gecesi   Otel Konaklaması  – 2 Gecesi  Sofya Ekspresi Yolculuğudur.

Tur başlangıcı: Halkalı Tren İstasyonudur. Bu tren istasyonuna kadar yapılacak olan ulaşımlar fiyata dahil değildir. Halkalı’dan Sofya’ya olan tren ulaşımınız fiyata dahildir.

Önemli Not: Otelde tek kişi konaklama yapmak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti 2 gece için 70€’dur.

TUR PROGRAMI

1.Gün :  İstanbul - Sofya

Akşam Halkalı Tren istasyonunda 21:30 da siz değerli misafirlerimizle buluşmamız sonrası trenle Sofya yolculuğumuz başlayacaktır.Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.Yolculuğumuz sabah 08.40 civarı Sofya'ya varış ile bitecek olup trenden inerek araçlarımızla Sofya şehir turu yaparız; Aleksandr Nevski katedrali, Sofya Üniversitesi, meclis binası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu evi önünden Rus kilisesi, Parlamento, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı, merkez bankası, Ulu camii, Rotondo kilisesi, Banya Başı camii görülecek yerler arasındadır.Vereceğimiz  öğle yemeği molası ve serbest zaman sonrası  konaklama için otelimize geçeriz.

1 Gece Konaklama : Sofya 4* Hotel

2.Gün:  Sofya - Plovdiv

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Plovdiv’e hareket ederiz. Filibe (Plovdiv) şehir turumuzda Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri görme imkanı bulacağız, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri ve antik tiyatroyu, Cuma camisini ve antik amfi tiyatroyu görürüz. Burayı gezdikten sonra; Plovdiv’e yaklaşık 29 km uzaklıkta olan Bachkovo Manastırına hareket ederiz  ve manastır ziyaretimiz ardından konaklayacağımız otele geçeriz.

2 Gece Konaklama : Plovdiv 4* Hotel

3.Gün:  Plovdiv - Haskovo - Kırcaali - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Haskovo’ya hareket ederiz . Yapacağımız şehir turu ve kahve molası sonrası, Kırcaali’ye hareket ederiz, Arda Köprüsünü Geçerek Kırcaali pazarı, Kırcaali camii, Gazi Kırcaali'nin Anıtı ve Kırcaali medresesini gezeriz. Ardından  Plovdiv’e dönüş için hareket ederiz. Akşam saat 23:00’te Tren yolculuğumuzla İstanbul’a  döneriz . Başka bir YESAR TUR organizasyonunda buluşmak  dileğiyle vedalaşırız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Otelde 2 Gece Konaklama

*Otelde 2 Adet Kahvaltı

*Halkalı - Sofya Gidiş Dönüş Tren Bileti

*Programda Belirtilen Şehir Turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize İşlemleri

*Rehberlik Hizmeti

*Tur Sigortası 65 yaşa kadar 15 eur 65 yaş üstü 25 eur

*Yurt Dışı Çıkış Harcı-150 TL

*Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri

 

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

30

Yaş Sınırı

18

Tur Lokasyonu