MUHTEŞEM BİR TARİH VE DOĞA TURU ROTASI ile Doğu ekspresi yolculuğu

Tur Türü

Tur Hakkında

MUHTEŞEM BİR TARİH VE DOĞA TURU ROTASI! ✨Doğu ekspresi yolculugu
✴️ TUR TARİHLERİ : REZARVASYON- 05425353218
✴️ 17/21 MAYIS 2024 [ 4 Gece 5 Gün) -13.990 TL
(Tek Kişi Konaklama Farkı: 2400 TL) Ön Ödeme Şartı: 5000TL
👉Rotamız: Ankara – Doğu Ekspresi ile – Kemaliye – Divriği – Elazığ – Harput – Pertek – Tunceli – Ovacık – Munzur – Hazer Gölü Turu
✈ Diyarbakır’dan Uçakla Antalya’ya Dönüş
👉TUR PROGRAMI
✴️1. GÜN : ANKARA
Sabah saat 06:30’DA Antalya Havalimanı’nda buluşuyoruz. PEGASUS HAVAYOLLARI 07.45 uçuşuyla Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya inişimizin ardından bizi bekleyen aracımıza binerek ilk durağımız olan Anıtkabir’e gidiyoruz. Kısa bir Anıtkabir ziyaretinin ardından Ulucanlar Cezaevi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Tarihi Hamamönü’ne geçerek öğle yemeği için mola veriyoruz ve kısa bir serbest zaman sonrası tren alışverişi için Gara hareket ediyoruz. Pulman koltuklu .vagonlarımıza yerleşerek saat 17.55’te hareket edecek olan Doğu Ekspresi’yle yolculuğumuza başlıyoruz.
✴️2. GÜN: KEMALİYE (EĞİN), APÇAĞA KÖYÜ, SIRAKONAK KÖYÜ (PEĞİR)
Sabah saat 08.47’de Bağıştaş Tren İstasyonu’na varışımızla birlikte, bizi bekleyen aracımızla Kemaliye (Eğin)’e doğru hareket ediyoruz. Konaklayacağımız otelde kahvaltımızı alıyoruz ve ardından minibüsle Sırakonak Köyü’ne geçiyoruz. Sokakları yeşil çimlerle kaplı olan bu köy, düzenli ve temiz bir görüntü sunmakla birlikte otantik dokusunu da korumuştur. Köyde eski patika yollarını takip ederek gezinti yapıyoruz.Sırakonak Köyü’nü keşfettikten sonra Apçağa Köyü’ne hareket ediyoruz. Apçağa Köyü, özgün mimarisi, sokakları ve korunmuş yapısıyla dikkat çekiyor. Köyde bulunan çay bahçesine çıkarak Kemaliye’yi seyrediyoruz ve ardından Kemaliye’de gezilecek yerlere doğru ilerliyoruz. Tarihi Yağmurdere Sokak, Mani Yolu, Kadı Gölü ve Lökhane gibi önemli noktaları ziyaret ediyoruz. Lökhane’de bölgenin ünlü dut ürünlerini tadabiliyoruz. Ayrıca Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi’ni, Şırzı Köprüsü’nü ve köyü de görme fırsatı buluyoruz.Sonraki duraklarımız Taşyol ve Karanlık Kanyonu olacak. Taşyol, Eğin halkının çabalarıyla yapılmış bir yol olup inşaatı 130 yıl sürmüştür. 17 tünelin bulunduğu Taşyol’un yüksekliği 5 metre, genişliği 6 metre ve uzunluğu yaklaşık 13 km’dir. Karanlık Kanyon ise kaya bloklarının delinerek oluşturulmuş bir tüneldir. Tünellerin yapımı 2002 yılında tamamlanmıştır. Taşyol’da toplamda 8 km uzunluğunda 30 tünel ve 62 havalandırma bacası bulunmaktadır.Taşyol ve Karanlık Kanyonu’nu gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Kemaliye’deki Vadileman Otel’e geçiyoruz.
✴️3. GÜN: DİVRİĞİ – ELAZIĞ – TUNCELİ
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Divriği’ye doğru hareket ediyoruz.Divriği’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Ulu Cami ve Darüşşifası’nı dışarıdan ziyaret ediyoruz, çünkü restorasyon çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Divriği Kalesi’nin yanındaki tepeden Çaltı Kanyonu’nu gözlemliyoruz. Nuri Demirağ Konağı’nı ziyaret ettikten sonra Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz.Elazığ’a varışımızla birlikte, Türkiye’nin en büyük ikinci barajı olan Keban Hidroelektrik Santrali’ni görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından doğal bir su kaynağından çıkan Çırçır Şelalesi’ne geçiyoruz ve burada keyifli bir zaman geçiriyoruz.
Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize, Elazığ’daki Windy Hill Hotel’e geçiyoruz.
✴️4. GÜN: ELAZIĞ – TUNCELİ – OVACIK – MUNZUR GÖZELERİ
Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Keban Baraj Gölü’ne gidiyoruz ve burada feribota binerek adacık üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesi’ni panoramik olarak görebileceğimiz kısa bir yolculuk yapıyoruz. Ardından Tunceli-Pertek iskelesine geçiyoruz. Hozat ilçesi üzerinden Munzur Gözeleri’ne doğru yol alıyoruz. Munzur Gözeleri, Alevi-Bektaşi geleneklerine göre önemli bir yerdir. Duaların edildiği, mum yakılan ve Munzur Baba efsanesinin anlatıldığı bu gözelerde manzara ve doğal güzellikleri keşfediyoruz. Ayrıca öğle yemeğimizi alabalık ve yayla etlerinden oluşan lezzetli bir seçenekle tadabiliriz (ekstra).
Munzur Gözeleri gezimizin ardından Ovacık ilçesine geçiyoruz. Ovacık, ekolojik tarımsal ürünleri ve yönetimiyle ünlüdür. Belediye satış mağazasında yöresel ürünlerden alışveriş yapma fırsatı bulabiliriz. Ardından Munzur Milli Vadisi boyunca seyahat ederek Alevilik inanç ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız Tunceli Cemevi’ni ziyaret ediyoruz. Tunceli’deki otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyenler Tunceli merkezinde yöre insanlarıyla sohbet edebilir ve alışveriş yapabilirler.
Konaklama için Ovacık’taki Masiva Bungalov otelini tercih ediyoruz.
✴️5. GÜN: ELAZIĞ – DİYARBAKIR – ANTALYA
Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, tarihi kalıntılara sahip Harput kentiyle gezimize başlıyoruz. Harput sokaklarında yürüyerek, Balak (Belek) Gazi Anıtı, Kurşunlu Cami, Arap Baba Türbesi, Sare Hatun Cami ve Cimşit Hamamı gibi önemli yapıları görüyoruz. Ayrıca Anadolu’nun ilk Ulu Camilerinden olan Harput Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Harput Kale manzarasını fotoğrafladıktan sonra Harput’tan ayrılıyoruz. Elazığ’da bir saat serbest zaman geçirdikten sonra ardından Hazar Gölü’ne giderek öğle yemeği yiyoruz ve isteğe bağlı olarak tekne gezisi yapabiliriz (ekstra). Daha sonra Diyarbakır Havalimanı’na geçiyoruz.
SunExpress Havayolları ile saat …20.20… uçağıyla Antalya’ya dönüş yapıyoruz.
Unutulmaz bir doğa ve tarih turu için bize katılın! Bu eşsiz deneyimi kaçırmayın. Rezervasyonlarınız için hemen arayın ve yerinizi ayırtın!
✅FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
✅Antalya-Ankara / Diyarbakır-Antalya gidiş-dönüş uçak bileti
✅Ankara Bağıştaş tren bileti
✅ Lüks araçlarla özel ulaşım
✅3 gece 3-4* otel konaklama
✅1 gece tren konaklaması(pulman koltuk 2 tane verilir )
✅3 sabah kahvaltısı
✅3 akşam yemeği
✅Rehberlik hizmeti
✅Seyahat sigortası
❌FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
❌Taşyol safari
❌Öğle yemekleri ve içecekler
❌ Müze ve ören yeri giriş ücretleri
❌Hazer Gölü tekne turu
👉Bilgi ve Rezervasyon İçin : ☎ 0 242 2486743 – 0 542 535 32 18
* YESAR TURİZM OLARAK; BOL KEYİFLİ ve GÜZEL ANILARLA DOLU TURLAR DİLERİZ *
Notlar
İptal İade Şartları
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar Yesar Tur’da saklıdır.
Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.
Diğer Tur Bilgileri
Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Yesar Tur kesinlikle sorumlu değildir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.
Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.
Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.
Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.
Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar kulaklıklı vb. yanınıza alabilirsiniz.
Daha Azını Gör

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

50

Yaş Sınırı

+10

Tur Lokasyonu