KIBRIS TURU(HER CUMARTESİ)

Tur Türü

Tur Hakkında

KIBRIS TURU
🎊2 KONAKLAMA 3 GÜN

💥Her Hafta Cumartesi Çıkışlıdır

Life Hotel Girne 3 Yıldız
Girne Merkez Oda Kahvaltı

Uptown Büyük Anadolu Hotel 3 Yıldız
Girne Merkez Yarım Pansiyon

Altınkaya Hotel 3 Yıldız
Girne Merkez Yarım Pansiyon

Oscar Resort Hotel 4 Yıldız
Girne Merkeze Yakın Yarım Pansiyon

Vuni Palace Hotel 5 Yıldız
Girne Merkeze Yakın Yarım Pansiyon

Beşparmak Dağları – Beylerbeyi Koyu – Bellepais Manastırı – St. Hilarion Kalesi – Girne Kalesi – Lefkoşa – Makorios Sarayı – Boğaz Şehitliği – Barbarlık Müzesi – Magosa Surları – Kapalı Maraş – Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi – Kral Mezarları

** Fiyatlar Her 9 Kişide Revize Edilerek Satışa Sunulmakta Olup Kontenjanlar Sınırlıdır **

1. Gün Antalya – Lefkoşa
Antalya Havalimanı’nda buluşmanın ardından Lefkoşa’ya keyifli bir yolculuk. Lefkoşa’ya varışımızın ardından alanda sizleri karşılamak üzere tahsis edilen transfer aracımız ve görevli personelimizle birlikte Kıbrıs’ın incisi olan Girne’ye gitmek üzere harekete geçiyoruz. Girne’ye varınca ilk olarak otelimizde oda giriş işlemlerimizi tamamlayıp odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelin çeşitli aktivitelerinden yararlanabilir veya Girne şehir merkezine inerek alışveriş yapabilir ve Girne Tarihi Limanında keyifli zaman geçirebilirler. Akşam yemeğimiz otelimizde.

2. Gün Magosa-Kapalımaraş Turu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Magosa & Kapalımaraş turumuzu gerçekleştireceğiz. (750 TL) rehberimizin daha önce belirtmiş olduğu saatte otel lobisinde buluşarak bizi bekleyen tur otobüsümüze geçiyoruz.
Aracımıza yerleştikten sonra ilk olarak saat 10:30’da Gazimağusa şehrinin 6 km kuzeyinde yer alan 19.yy sonlarında ağaç ve toprak tabakasıyla örtülmüş halde keşfedilen ve 1952-1974 yılları arasında yapılan kazı çalışmalarıyla büyük bir kısmı gün yüzüne çıkarılan Salamis Antik Kenti’ni (Salamis Harabeleri) ziyaret ederek başlıyoruz. Ziyaretimizden sonra adada ilk kez Hristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabas’a hitaben inşa edilen bugünkü St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral Mezarlarını panoramik gördükten sonra otobüslerimize yerleşerek liman şehri olan Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz.14.yy’da Lüzinyanlar tarafından inşa edilen şehrin ana girişlerinden biri olarak kullanılan Othello kalesini görüyoruz. Liman şehri olma özelliğinden dolayı surlarla çevrili olan kalenin içine doğru ilerliyoruz. Kale içinde Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in Zindanını, Lüzinyanlar döneminde yapımına başlanan tüm Akdeniz dünyasının en güzel gotik mimarı yapısına sahip dünyada St.Nicholas katedrali olarak bilinen şuan ki adıyla Lala Mustafa Camisini gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Verilen 45 dakikalık serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa Surları içinde kahvesini yudumlayabilir, cafe ve restorantlarda Kıbrıs’a özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler, dileyenler de Magosa Surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinde rehberimizin vereceği buluşma saatinde araçlarımıza binerek kale içine 5 dakika mesafede bulunan Gazimağusa’nın 1974 öncesi en önemli tatil bölgesi olup günümüze kadar kapalı durumda olan Kapalı Maraş’a (hayalet şehir) geçiyoruz. Ekim 2020 tarihi itibari ile bir kısmı açılmış olup büyük bir kısmı da birleşmiş milletler kontrolünde olan Maraş bölgesi adamızın iki yerli halkı içinde büyük önem taşımaktadır. Bu bölgede zamanın nasıl durduğuna şahit olacak, gördüklerinize çok şaşıracak, yaklaşık 50 yıl öncesine giderek zamanda yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Dünyanın en iyi sahiline sahip, altın kumsallarıyla ünlü bu bölgede vereceğimiz 2.00 saatlik deniz molasıyla Akdeniz’in serin sularında yüzebilir güneşin tadını çıkarabilirsiniz***(mevsim ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir).Keyifli turumuzu deniz molasının ardından noktalayarak otellerimize dönmek üzere otobüslerimize yerleşerek saat 17:30 civarında yola çıkıyoruz.
*Bu turumuzda vereceğimiz deniz molası için misafirlerimizin otelden çıkmadan yanlarına mayo, terlik ve plaj havlularını yanlarına alması gerekmektedir. Otelde alacağımız akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan Kıbrıs restoran ve barlarında keyifli zaman geçirebilirler.

3. Gün Lefkoşa -Girne Turu
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek, Lefkoşa -Girne Turu (750 TL) Mağusa hareketli turumuzda , bir günde başkent Lefkoşa ile turizm başkenti Girne’yi görme ve tanıma imkanı bulacağız. Kuzey Kıbrıs’ın kuru tarım yapılan eşsiz bucaksız Mesarya Ovası içerisinden ilerleyip başkent Lefkoşa’ya ulaşacağız. Her döneme ait eserleri görme fırsatını bulacağımız Lefkoşa’da Yeşil Hat sınırından kesintiler ve Güney Kıbrıs’a ait bazı binalar da görebileceğiz. Eski yerleşim yerleri Surlar İçerisi’nde tarihi Girne kapısı görüldükten sonra panaromik olarak Mevlevi Müzesi, Dr. Fazıl Küçük müzesi ve Atatürk meydanında Venedik, Osmanlı ve İngiliz dönemine ait eserler göreceğiz. 24 Aralık 1963 gecesi Binbaşı Nihat İlhan’ın, eşinin ve çocuklarının katledildiği ev, günümüzdeki adıyla Barbarlık müzesinde yaşanan olaylara tanıklık edeceğiz. Alışveriş molasının ardından Kıbrıs, Barış Harakatı’nda 327 kahraman şehidimizin yattığı Ada’nın en büyük şehitliği olan Boğaz Şehitliği’ni ziyaret edeceğiz. Beşparmak Sıra Dağları’nın kuzey yamaçlarında il gotik mimari tarzında inşa edilen Fransızca’da Barış Manastırı anlamına gelen Bellapais Manastırı’nı göreceğiz.

Tur fiyatlarına rehberlik ve ulaşım hizmeti dahil, öğle yemeği ve müze giriş ücretleri dahil değildir

🚫ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
Uçaklı turlarımızda katılım gösteren misafirlerimizin uçak biletleri GRUP PNR şeklinde düzenlenmektedir. Uçak biletleriniz elektronik bilet olup; Check-in işlemleri T.C. Vatandaşlık numarası taşıyan kimlikleriniz ile satın aldığınız turun uçuşunun yapılacağı havayoluna ait kontuara başvurularak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle turunuzun uçuşuyla ilgili bilet numarası veya PNR verilmemektedir.
Satın alınan uçaklı turunuz için uçak saatlerinde yaşanacak herhangi bir değişiklik, bunların yanı sıra turunuzun rehber bilgilendirmesi turun başlangıç gününden 1 gün öncesinde rezervasyonlarınızda belirteceğiniz Gsm numaralarınıza SMS veya Kültür Turları departmanımız tarafından aranarak bildirilecektir.
Uçaklı Kıbrıs Turuna katılan misafirlerimizin uçak kalkış saatlerinden en az 2,5 saat öncesinde ilgili şehrin havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Pegasus Havayolları ya da AnadoluJet Kontuarı önünde T.C Nüfus Cüzdanları ile birlikte bulunmaları gerekmektedir.
Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin KIBRIS’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Devlet memuru olan misafirlerimiz kurumlarından onay yazısı almaları gerekmektedir.
Turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tipleri tayin edilir.

KKTC’ye Giriş Kuralları:
Aşı şartı kaldırılmıştır.

Müze ören yeri giriş ücretleri

📌Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Antalya>Lefkoşa>Antalya, Pegasus veya Anadaolu Jet gidiş dönüş uçak biletleri
Seçilen Otellerde 2 Gece 3 Gün Yarım Pansiyon Konaklama
2 Sabah Kahvaltı
2 Akşam Yemeği (Life Otel Oda+Kahvaltıdır)
Havalimanı-Otel-Havalimanı Arası Transferler
Refakat Hizmetleri
Rehberlik Hizmetleri

🚫Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm kişisel harcamalar
Ekstra belirtilen organizasyonlar
Müze ören yeri giriş ücretleri
: MAYIS
📍3*Life Hotel Girne Oda Kahvaltı
04/05/2024
11/05/2024
18/05/2024
25/05/2024
1 Kişi 8,550 TL-SNG KONAKLAMA
2 Kişi 15,180 TL– ÇİFT KİŞİ KONAKLAMA
Ekstra Kişi 7,500 TL
1. Çocuk (0 – 2) 500 TL
(3 – 6) 5,890 TL
(7 – 12) 6,750 TL
2. Çocuk (0 – 2) 7,590 TL
(3 – 6) 7,590 TL
(7 – 12) 7,
MAYIS

📍3.* Altınkaya Hotel Yarım Pansiyon
04/05/2024
11/05/2024
18/05/2024
25/05/2024
1 Kişi 11,350 TL SNG KONAKLAMA
2 Kişi 18,999 TL-ÇİFT KİŞİ KONAKLAMA
Ekstra Kişi 9,250 TL
1. Çocuk (0 – 2) 500 TL
(3 – 6) 6,250 TL
(7 – 12) 7,850 TL
2. Çocuk (0 – 2) 9,500 TL
(3 – 6) 9,500 TL-
(7 – 12) 9,500 TL
📍 MAYIS 4* Oscar Resort Hotel Yarım Pansiyon
04/05/2024
11/05/2024
18/05/2024
25/05/2024
1 Kişi 14,350 TL -SNG KONAKLAMA
2 Kişi 23,001 TL- ÇİFT KİŞİ KONAKLAMA
Ekstra Kişi 11,500 TL
1. Çocuk (0 – 2) 500 TL
(3 – 6) 6,500 TL
(7 – 12) 6,500 TL
2. Çocuk (0 – 2) 11,500 TL
(3 – 6) 11,500 TL
(7 – 12) 11,500 TL

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

49

Yaş Sınırı

+10

Tur Lokasyonu