KARS-BİTLİS-BATUM-KARADENİZ TURU

Tur Türü

Tur Hakkında

ANTALYA ÇIKIŞLI DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TİFLİS BATUM KARADENİZ TURU
👉2/8 TEMMUZ 2024
7 GECE 8 GÜN (1 GECE TREN – 6 GECE OTEL KONAKLAMASI)
💥ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 17.990 TL

TİFLİS & BATUM KONAKLAMASI DAHİL !
AYDER YAYLASI – HUSER YAYLASI
,✨BONUS KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 -TAKSİT İMKANI
*Antalya Çıkışlı Doğu Karadeniz Turları içerisinde en kapsamlı ve Tiflis Konaklaması olan programlarımızdan birisidir. Gidiş Doğu Ekspresi ile Dönüş Uçak iledir. Kars Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Şehir Merkezi Eski Rus Yapıları gezilerini yaptıktan sonra Tiflis’e geçiyor ve Tiflis de 1 Gece Konaklıyoruz. Tiflis gezimizi tamamladıktan sonra karayolu ile Batum’a geçerek Tam Gün Batum Turumuzu tamamlıyoruz. Ardından 3 gece Karadeniz otellerinde konaklıyor ve Klasik Karadeniz Gezi Programımızı Tamamlıyoruz. 1 Gece Tren Konaklaması, 2 Gece Kars Otelimizde Konaklama, 1 Gece Tiflis ve 3 Gecede Karadeniz Bölgesinde Konaklama Yapıyoruz. Toplam 7 Gece Konaklama ile en uzun gecelemeli karadeniz turlarımızdan biridir.
Pulman Kompartuman Tren bileti, 6 Gece Bölge Otellerinde Konaklama, Profesyonel Rehberlik, Tüm Çevre Gezileri Gezi Ücretine dahildir.
1. Gün
Buluşma ve Hareket Antalya havaalanı 06.00 Pegasus kontuarı önünde buluşma 07.45 uçuşumuzla Ankaraya hareket .Ankara havaalanında bizi bekleyen aracımıza kahvaltı almak üzere kahvaltı mekanına hareket ediyoruz .kahvaltı sonrası .Anıtkabir .Ankara kalesi .ulucanlar cezaevi en sonda hamam önüne giderek trene binmeden önce alışverişimizi yaparak .tren garına hareket ediyor .Ankara seyatimizin ardından saat 17:15’de Ankara tren garında buluşma. Yolcularımız 11410 sefer sayılı Doğu Ekspresi’nin PULMAN vagondaki her misafir için alınan çift koltuklara yerleşme.(yataklı vagon açılır ise değişiklik yapılacaktır ekstra ) Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler
Siz değerli misafirlerimizle Antalya – Ankara seyatimizin ardından saat 17:15’de Ankara tren garında gelerek Yolcularımız 11410 sefer sayılı Doğu Ekspresi’nin yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşme. Yaklaşık 24 saat sürecek yolculuğumuz 17:55’de başlayacak. Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız.
Not: Trende yaklaşık 24 – 26 saat geçireceğiniz için yanınızda mutlaka ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar yiyecek içecek bulundurmanızı öneririz. (hamamönünde alışveriş için serbest zaman verilecektir )
Not : Trende PULMAN VAGONLARDA konaklama imkanı bulunmamaktadır. Minimum 2 – maksimum 4 kişi konaklayabilir.

Akşam yemeği : Trende alınacaktır. Ekstradır.
Konaklama : Trende pulman vagonlarda gerçekleştirilecektir.
👉2. Gün
DOĞU EKSPRESİ İLE SİVAS ERZİNCAN ERZURUM ÜZERİNDEN KARS’A VARIŞ – OTELE YERLEŞME
Dileyen misafirlerimiz sabah kahvaltısı için trenin restaurant kısmından faydalanabilir. Gün boyu sürecek tren yolcuğunda muhteşem manzaraları fotoğraflıyor restoranımıza çay-kahve keyfi yapıyoruz. Dileyenlerle Erzurum’da trene sipariş edip afiyetle yiyoruz… Manzaralar eşliğinde Kars’a varışımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
Öğle yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
Akşam Yemeği: Ekstradır..
Konaklama: Konaklama Kars’daki otelimizde.
👉3. Gün
ANİ HARABELERİ – KARS KALESİ – FETHİYE CAMİİ – ORTODOKS KİLİSESİ – KAFKAS GECESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan; Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervan sarayı’nı geziyoruz. Ardından Kars’a dönüş Kars merkezde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz esnasında Kars Kalesi, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü görülmesi sonrası, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Kafkas gecesine katılıyoruz. (ekstra) Not: Yeterli katılımcı sayısına ulaşılmazsa Kafkas gecesi düzenlenmeyecektir.

Kahvaltı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle yemeği: Yöresel menü tercih edebilirsiniz. Ekstradır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Konaklama Kars’taki otelimizde.
Ekstra : Kafkas Gecesi
👉4. Gün
ÇILDIR GÖLÜ –TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI – AHISKA – RABATİ KALESİ – BORJOMİ – TİFLİS – ÖZGÜRLÜK MEYDANI – GÜRCÜ ANA HEYKELİ – JARDAN CADDESİ

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Tiflis’e doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Çıldır Gölünü panoromik olarak görüp Gürcistan’a geçiş yapacağımız Türkgözü Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gürcistan’a giriş işlemlerini tamamladıktan sonra aslen 9. Yüzyılda
Lomsia Kalesi adıyla inşa edilen, daha sonra Osmanlılar tarafından tamamen yeniden inşa edilen Ahıska (Rabati) Kalesi’ne gidiyoruz. Rabati Kalesini fotoğrafladıktan sonra panoramik olarak Borjomi’yi görüyor. Tiflis’e hareket ediyoruz. Tiflis’e varışımızla birlikte Vakhtang Gargosali Heykeli, Kurucu David Heykeli, Rahibe Nino Heykeli ve Özgürlük Meydanını görüyoruz. Ardından Türklerin, Azerilerin, Ermenilerin ve Gürcülerin bir arada olduğu Jardan Caddesine geçiyoruz. Burada Kura Nehrinin etrafında tarihi rengârenk Tiflis evlerini, Osmanlı Dönemi Mescidi, Hamamı (eski sülfür banyosu) gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Ardından Gürcü Ana Heykeli Tepesi’ne çıkıyoruz. Otelimize hareket. Otele yerleşiyoruz. Konaklama Tiflis’deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz gürcü gecesine katılabilirler (ekstra) veya Tiflis merkezde gece turu gerçekleştirebilirsiniz.
Not: Sınır kapısı geçişlerinde Türk lirasını Gürcistan para birimi olan Lari’ye çevirmenizi öneririz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle yemeği : Restaurantta alınacaktır. Ekstradır.
Akşam Yemeği: Tiflis’te yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)
Konaklama : Tiflis’deki otelimizde.
Ekstra : Dileyen misafirlerimiz Gürcü gecesine katılabilirler.

🚫GÜRCİSTAN BATUM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA; Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C vatandaşları Gürcistan’a T.C kimlik numarası bulunan YENİ TİP nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan’a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi gerekmektedir. Bebekler ve çocuklar dahil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Sınırdan geçiş; yoğunluğa göre 1-3 saat sürebilmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır. Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. (Kullanılan raporlu ilaçlar varsa, raporun yanınızda bulunması gerekir, aksi halde kutu ilaç taşımak ve sınırdan geçirmek yasaktır.)
👉5. Gün
SAMEBA KATEDRALİ –GONİO KALESİ – MEDEA HEYKELİ – AVRUPA MEYDANI – TİYATRO BİNASI – BATUM LİMANI – MERYEM ANA KATEDRALİ – ALİ NİNO HEYKELİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ilk olarak Kafkasların en büyük, Ortadoğunun 3. büyük katedrali olan Sameba Katedralini görüyoruz ardından Batum’a hareket ediyoruz. Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi’ni) (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi’ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli’ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Ali ve Nino heykelini görüp otelimize hareket. Konaklama Batum’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Batum’da yöresel menü alabilirsiniz. Ekstradır.
Akşam Yemeği: Ekstradır.
Konaklama : Batum’daki otelimizde.
👉6. Gün
FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – ŞENYUVA KÖPRÜSÜ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – HUSER YAYLASI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sarp Sınır kapısından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Fırtına Vadisine hareket ediyoruz. Fırtına vadisine varışımızla birlikte dileyen misafirlerimiz Fırtına Deresinde RAFTING yapabilirler.(ekstra) 7`den 70`e herkesin rahatlıkla katılacağı bir parkurdur.7 km uzunluğundaki parkurda, 15`in üzerinde rapid bulunmakta ve katılımcıları muhteşem manzaralarla büyülemektedir. 6 kişilik botlar ile her botta bir adet profesyonel rafting rehberi mevcuttur. Botlarda can yeleği, kask, dizlik ve özel sigorta mevcuttur. Dileyen misafirlerimiz son dönemin gözde aktivitelerinden ziplineda yapabilirler. (ekstra) Ardından Birçok diziye ve filme doğal set olan mekânlardaki gezimize Çamlıhemşin`de bizleri bekleyen minibüslerimizle başlıyoruz.(ekstra) Fırtına Vadisi içindeki önemli Vadilerden Çat Vadisine giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale`yi ziyaret ediyoruz. Ardından Palovit şelalesini görüp Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ardından minibüsümüzle bulut denizi ile bizleri kendisine hayran bırakan Huser yaylasına hareket ediyoruz. (ekstra) Huser yaylasında fotoğraf çekimi ve serbest zaman sonrası Ayder’e hareket. 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası`na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte Gelintülü şelalesini fotoğraflıyoruz. Ayder Yaylasında vereceğimiz serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Fırtına Vadisinde menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama : Ayder’deki otelimizde.
👉7. Gün
RİZE BEZİ – UZUNGÖL – LUSTRA KARESTER YAYLASI – TRABZON
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Rize bezinin dokunduğu atölyelere ziyaret. Alışveriş için serbest zaman. Rize gezilerimizi tamamladıktan sonra Kartpostallarda görebileceğiniz Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz.(ekstra) Yüksek Kaçkar Yaylaları programımız kapsamında, Karaster – Lustra – Yaylaönü Yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde birçok yayla daha görme şansınız olacaktır. Karaster – Lustra- Yayla önünde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Havanın sisli olması durumunda ise Demirkapı ve Haldizen Yayla gezileri gerçekleştirilecektir. Yüksek yayla gezilerimiz sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Uzungöl’ü doyasıya yaşamanız ve öğle yemeğinizi almanız için sizlere yeteri kadar bol serbest vakit veriyoruz. Serbest vakit sonrasında, Uzungöl’den keyifli bir şekilde ayrılıp, Trabzondaki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Trabzon’daki restaurantlarımızdan birini tercih edebilirsiniz. (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama : Trabzon’daki otelimizde.

👉8. Gün
SÜRMENE – TRABZON – AYASOFYA – TELKARİ – AYASOFYA KÖŞKÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sürmene’ de bulunan Çay Fabrikamıza gidiyoruz. Burada Çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktada yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesi’ne gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Trabzon’a hareket. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinsten. Gezilerimiz sonrasında akşam Trabzon havalimanına transfer ve bilet bagaj işlemleri sonrasında Ankara’ya uçuşumuz gerçekleşiyor ardından Antalya’ya transfer. Siz değerli misafirlerimizle bir başka programımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz..Trabzon havaalanından 18.20 pegasus uçuşu gerçekleştirerek turumuzu tamamlıyoruz .Bir başka rotada buluşmak dileklerimizle hoşçakalınız

❗Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Trabzon’daki restaurantlarımızdan birini tercih edebilirsiniz. (ekstra)
❗ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
– Lüks Araçlar ile Ulaşım
– Doğu Ekspresi Ankara – Kars Tren Bileti (Kuşetli Vagon )
– Dönüş Uçak Bileti Trabzon-gidiş Antalya . Ankara
– Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon, 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
– Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı
– 2 Akşam Yemeği
– Milli Park Giriş Ücretleri
– Batum Turu
– Tiflis Turu
– Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
– Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
– Zorunlu Seyahat Sigortası
eksra konulan yayla gezileri
🚫ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER🚫
– Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
– Yurtdışı çıkış harcı
– Tüm öğle yemekleri
– Son gün öğle ve akşam yemekleri
– Programda belirtilmeyen diğer hizmetler ve ekstra turlar
– Tüm şahsi harcamalar……

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

42

Yaş Sınırı

+10

Tur Lokasyonu

Fırsatlar