BATI KARADENİZ TURU

Tur Türü

Tur Hakkında

ANTALYADAN UÇAKLI

İSTANBUL –ŞİLE – AĞVA – AKÇAKOCA – DÜZCE – ABANT – YEDİGÖLLER – SAFRANBOLU AMASRA – AMASRA KALESİ – FATİH CAMİİ – BAKACAK TEPESİ . ANKARA BATI KARADENİZ TURU-

14990 TL -TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 3400 TL-ÖN ÖDEME 7000 TL
TARİH -15/19 HAZİRAN 2024

4 GECE 5 GÜN ( 4 GECE OTEL KONAKLAMASI)
YARIM PANSİYON
GİDİŞ – DÖNÜŞ TRANSFER DAHİL !
AĞVA TEKNE TURU DAHİL !

1.GÜN İSTANBUL – ŞİLE – AĞVA – AKÇAKOCA – DÜZCE
Sabah saatlerinde Antalya havaalanı pegasos 06.05 İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına varışımızla birlikte durağımız Şile olacak. Şile’de; Ağlayan Kaya Plajı’ndan Karadeniz’i izledikten sonra Şile Feneri’ni dıştan görüp, Maşatlık Parkı’ndan limanı fotoğraflıyoruz. Ardından Ağva’ya hareket. İki nehrin arasında kurulmuş olan bu güzel belde muhteşem doğa görüntüleri ile son yılların cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Hava koşulları uygun olduğu takdirde Göksu Çayı’nda keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Tekne turumuzdan sonra Yeşil Çay kenarında öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamandan sonra Akçakoca’ya hareket ediyoruz. Akçakoca’da Akçakoca Bey’in heykeli, Ceneviz Kalesi, Akçakoca Evleri’nin gezilmesi sonrası Düzce’ye hareket. Konaklama ve akşam yemeği Düzce’deki otelimizde.
* Sabah kahvaltısı : Ekstra’dır. Rehberimizin önereceği restaurantları tercih edebilirsiniz.
* Öğle yemeği : Ekstradır. Rehberimizin önereceği restaurantları tercih edebilirsiniz.
* Akşam yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
2 GÜN –
DÜZCE – ABANT – YEDİGÖLLER – SAFRANBOLU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bolu’da ilk durağımız Abant gölü olacak. Abanta varışımızla dileyen misafirlerimiz faytonla göl etrafında gezi yapabilirler. Ardından yedigöllere hareket. Bati Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan, ayrıca tabii yaşam alani olan Yedigöller bölgesine ulaşıyoruz. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz, her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak, Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru olarak isimlendirilmiş gölleri görebileceğimiz bir doğa yürüyüşüne çıkıyoruz. Birçok farklı türde ağaç ve birbirinden güzel manzaralarda fotoğraf imkanı sunan Yedigöller gezimizde orman içi patikalardan yapacağımız yürüyüş sonrası Mangalda Sucuk, Köfte, Ekmek partisi yapacağımız restorana geçiyoruz.(EKSTRA) Öğle yemeklerimiz sonrası vereceğimiz serbest zamanda tertemiz havası ve kuş sesleri eşliğinde, doğanın tarif olmayacak güzellikteki bu görsel şöleni daha fazla yaşama imkanı buluyoruz. Yedigöller bölgesinde geçireceğimiz bu keyifli zaman sonrasında rehberinizin belirteceği saatte buluşup aracımıza yerleşiyoruz. Daha sonra Safranbolu’ya hareket. Konaklama Safranbolu’daki otelimizde.
* Sabah kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
* Öğle yemeği : Ekstradır. Rehberimizin önereceği restaurantları tercih edebilirsiniz.
* Akşam yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
3 GÜN –SAFRANBOLU – CİNCİ HANI – HIDIRLIK TEPESİ – HÜKÜMET KONAĞI – SAAT KULESİ – KAYMAKAMLAR KONAĞI – AMASRA – AMASRA KALESİ – FATİH CAMİİ – BAKACAK TEPESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Safranbolu’yu en güzel görebildiğimiz 3 seyir terasından bir tanesi olan eski Dadybra kalesinin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Buradan Rum ve Türk Mahallelerinin panamorik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında Safranbolu’nun nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasınd…
4 GÜN -BANA – İNEBOLU – ATATÜRK EVİ – SİNOP CEZAEVİ – ŞEHİTLER ÇEŞMESİ – ARKEOLOJİ MÜZESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Abana’ya hareket. Panoramik şehir turu sonrasında istiklal madalyalı tek ilçemiz olan İnebolu’ya geliyoruz. İnebolu’da Atatürk evi, Türk Ocağı ve Şerife Bacı anıtının görülmesinden sonra Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop Cezaevini, Sinop Kalesini, Şehitler Çeşmesini, Ulu Camini ve Arkeoloji Müzeleri’ni geziyoruz. Buradan otelimize hareket ediyoruz.
* Sabah kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
* Öğle yemeği : Ekstradır. Rehberimizin önereceği restaurantları tercih edebilirsiniz.
* Akşam yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
5 GÜN -ERFELEK ŞELALESİ – KASTAMONU – ANKARA – ANITKABİR ZİYARETİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tatlıca Takım Şelaleleri’ne hareket. Kayın ormanları içinde yapraklı bitkilerin çoğunlukta olduğu, üzerinde 28 şelalenin bulunduğu bu kanyon içindeki şelalelerin yürüyerek gezilmesinden sonra Kastamonu üzerinden Ankara’ya varış Anıtkabir zaman kalırsa hamamönü ve pegasos 19.50 uçağıyla Antalya’ya dönüş Bir başka organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
* Sabah kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
* Öğle yemeği : Ekstradır. Rehberimizin önereceği restaurantları tercih edebilirsiniz.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Antalya İstanbul .ankara Antalya gidiş dönüş uçak bileti -tur transferleri
* 4 Gece otel konaklaması
* 4 Sabah Kahvaltısı
* 4 Akşam yemeği
* Ağva Tekne Turu
* Profesyonel Rehberlik hizmeti
* Seyahat Sağlık Sigortası
* Kokartlı rehberlik –
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* İlk gün sabah kahvaltısı
* Tüm öğle yemekleri
* Son gün Akşam yemeği
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Notlar
İptal İade Şartları
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Yesar Tur’da saklıdır.
Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.
Diğer Tur Bilgileri
Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Yesar Tur kesinlikle sorumlu değildir.
Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.
Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.
Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.
Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.
Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar kulaklıklı vb. yanınıza alabilirsiniz.

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

50

Yaş Sınırı

+10

Tur Lokasyonu