YATAKLI DOĞU EKSPRESİ TURU

Tur Türü

Tur Hakkında

ANTALYA' dan UÇAKLA VAN- KARS / YATAKLI DOGU EKSPRESİ TURU

5  Gece 6 Gün (4  gece otel – 1 gece tren konaklaması)

TARİH  : 12-17 ŞUBAT   2024

FİYAT   : KİŞİ BAŞI  13.990  TL ( 31 Ekim 2023'e  kadar ) Turumuzda kademeli fiyat artışı uygulanmaktadır.

Turumuza 6000 TL ön ödeme ile rezervasyon yaptırabilirsiniz

ANTALYA - VAN - MURADİYE ŞELALESİ-IGDIR TUZ MAGARASI-İSHAKPAŞA SARAYI - KARS - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ -SARIKAMIŞ - ANKARA TURU

Doğu Ekspresi ile güzel anılar biriktirip harika fotoğraflar çekmeye hazır mısınız? Bu muhteşem turumuzda yerinizi ayırtmak için acele edin.

Antalya’dan Van’a uçakla - Van'dan otobüsle Kars'a -  Kars'dan Ankara’ya seyahat - Ankara’dan Antalya'ya uçak ile.

İLETİŞİM TEL – WHATSAPP : 05425353218 -02422486743

TUR PROGRAMI :

1.GÜN  :   ANTALYA-VAN

Saat 07.00 ’da Antalya Havalimanında buluşma. 08.05 uçağımızın kalkışı ve 09.55’de Van’ a inişimizle birlikte Van’a özgü sabah kahvaltımızı yaparız. Kahvaltı sonrası Panoramik Van şehir turunun ardından Van Gölü kıyısındaki etkileyici ve heybetli bir kale olan Van Kalesini panoramik olarak gördükten sonra, Urartu Kral Mezarlarını ve Urartu harabelerini görüp Van Kalesi’nin eteğinde bulunan tarihi Van evlerini ve eski Van şehrinde bulunan Ulu Cami ve Hüsrev Paşa Camilerini gezeriz.Sonrasında Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan Selçuklu Mezarlığı, işlemeli mezar taşları ve Halime (Celme) Hatun Türbesini görüp, tekne ile Akdamar Adasına geçeriz. Adada bulunan Kiliseyi ve diğer kalıntıları gördükten sonra tekne ile kıyıya gelerek Van’daki otelimize yerleşiriz. Van Otelde akşam yemeği ve konaklama.. https://ruaworldhotel.com/.

2.GÜN  : MURADİYE ŞELALESİ/ D. BEYAZIT / İSHAK PAŞA SARAYI – IGDIR TUZ MAGARASI KARS

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Muradiye Şelalesini gezip, Tendürek Dağlarını aşarak Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine ulaşırız. Doğubeyazıt’ta 5165 m. yükseklikteki Türkiye’nin en yüksek zirvesini oluşturan Ağrı Dağı tüm ihtişamıyla bizi karşılar. Doğubeyazıt’ta bulunan 17.yüzyılda Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından yaptırılan muhteşem İshak Paşa Sarayının gezilmesi ve öğle yemeği ardından Iğdır'a hareket ederiz. Iğdır’da Rus ve Ermeni Mezalimi Anıtını görüp Kars’a hareket ederiz. Konaklama ve akşam yemeği Kars otelimizde. (Kars https://thekaspark

3.GÜN   : KARS ANİ HARABELERİ- ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ani Harabeleri’ne hareket ederiz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan; Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervan Sarayı’nı gezer ardından Çıldır Gölü’ne hareket ederiz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleri ile ünlü Malakan ve Yalınçay köylerini panoramik olarak görürüz. Gerçek üstü izlenimi veren bu durağımızda yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü yüzeyinde; kızakla kayan, cirit oynayan, faytona binen, ata binen ve balık tutan insanları fotoğrafladıktan sonra Karsa özel  Akşam yemeğimizi almak üzere restauranta geçeriz. ( ekstra). Kaz eti menülü kafkas gecesi bitiminde otelimize döneriz. (Kars; Thekaspark otel )

 1. GÜN : KARS SARIKAMIŞ, KARS MERKEZ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapar ve  Sarıkamış’a hareket ederiz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Kayak Merkezine geçer ve burada kısa bir süre serbest zaman veririz. Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami)’nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi akabinde Karsın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası) panoramik olarak görüp fotoğraflarız ve Kars 'a özel peynir alışverişlerimizi de yapıp akşam akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçeriz.

 1. GÜN : DOĞU EKSPRESİ KONAKLAMA- GÜNBOYU KEYİFLİ MANZARALAR

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra saat 07.30 da otelden ayrılırız. Kars Tren Garına transferimiz sonrası, TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiriz.Sabah 8'de hareket ederek 1 gece 1 gündüz 30 saat sürecek olan tren seyahatimize başlarız... İki gece Konaklama Trende yataklı odalarımızda. YATAKLI VAGONLARDA ; PRİZ, ISITMA SİSTEMİ BATTANİYE, YASTIK VE TEMİZ ÇARŞAF BULUNMAKTADIR.Bu turumuzda yolda mola verilmemektedir

 1. GÜN : Ankara – Antalya

Tren seyahatimiz sabah saat 10.30 sularında Ankara'ya ulaşmamız ile sona eriyor. Aracımız bizi Gar'da karşılar ve kahvaltı molamız sonrası (ekstra ) Ankara gezimize başlarız.Anıtkabir, tarihi hamamönü ve Ulucanlar cezaevi müzesi  gezimiz sonrası turumuzu burada noktalar ve havalimanına hareket ederiz. Pegasus havayolları ile 19.50'de yapacağımız Antalya uçuşumuz sonrasında gezimizi bitirip, Yeni bir gezide buluşmak üzere sizlerle vedalaşırız.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • Sunexpress ile Antalya/Van uçak bileti
 • Kars - Ankara Doğu Ekspresi, Yataklı Vagon Biletleri
 • Pegasus ile Ankara/Antalya Uçak Biletleri
 • Programda yer alan geziler, Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 4 Gece otel, 1 gece tren konaklaması

3 Akşam yemeği 4 kahvaltı

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Akdamar tekne ücreti
 • Yemekli Kafkas Gecesi

Tüm ögle yemekleri /  İlk gün yapılan Van kahvaltısı

 

NOT: Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirilebilir. Bu turumuzun tren konaklamasında kullanılan yataklı vagonlar 2 -3- 4 kişiliktir. Turumuzda single konaklama,  yoktur.Çocuk indirimi için; doğum tarihlerine göre bilgi verilecektir.

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 • Kalite
 • Lokasyon
 • Olanaklar
 • Servisler
 • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

35

Yaş Sınırı

7

Tur Lokasyonu