İSTANBUL – EDİRNE – ÇANAKKALE – BURSA TURU

Fiyat

3500.00 

Tur Türü

Tur Hakkında

İSTANBUL - EDİRNE - ÇANAKKALE - BURSA TURU

TARİH : 1/6 EYLÜL
FİYAT : 3500 TL
4 GECE KONAKLAMA 5 GÜNDÜZ

 

1 GÜN : Akşam 19.00 da siz değerli misafirlerimizi , belirlenen duraklardan alıp; Burdur- Afyon Kütahya yol güzergahını izleyerek İstanbul a ulaşırız. Güne ilk olarak kahvaltıyla başlarız. Sultanahmet'e gelir ve Ayasofya cami , Topkapı Sarayı , Sultan Ahmet Camii'ni gezer ve meşhur Sultan Ahmet Köftesinin tadına bakar , Yerebatan Sarnıcı'nı da gezeriz. Gülhane Parkı'nda kısa bir yürüyüşten sonra Kapalı Çarşı'da serbest zaman verir ve konaklama yapacağımız otelimize geçeriz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelde.

 

2 GÜN : Sabah otelden alınan kahvaltıdan sonra ; Eyüp Sultan Cami ve Türbesi'ni ziyaret ederek Pierre Loti Tepesinde kahve ve çay molasının ardından, 1453 Panorama Müzesini gezdikten sonra Eminönü'ne gelerek ,balık ekmeklerimizi yer ve Mısır Çarşısında serbest zaman veririz. Dolmabahçe Sarayına geçer, denize nazır olan ve Atatürk'ün son nefesini verdiği bu sarayı gezer Boğaz turu için bize özel bizi bekleyen yatımıza geçerek, boğaz turunu yaparız . Günün sonunda konaklama yapacağımız otelimize geçeriz.

 

3 GÜN : Sabah otelden alınan kahvaltıdan sonra Edirne'ye doğru yola çıkarız . İlk olarak ihtişamlı yapısıyla Mimar Sinan'ın eseri olan Selimiye Camisini ziyaret ederiz. Selimiye Arasta'yı da gezer ve buraya özgü sabunun işlenmiş hali olan meyve ve farklı şekillerde olan hediyelik sabunlardan alabilir sonrasında Eski Camii'ni gezer ve öğle yemeği için Edirne ciğerini yemek üzere restorana geçeriz. Yemek sonrası ; II Bayezid Külliyesi (sağlık müzesi) gezer, Meriç Köprüsüne gelerek çay ve kahve molasından sonra konaklama yapmak için otelimize geçeriz

 

4 GÜN : Sabah otelden alınan kahvaltıdan sonra Keşan yol güzergahını izleyerek Çanakkale'ye geliriz. Gezimize ilk olarak Kilit Bahir Kalesi – Seyit Onbaşı – Mecidiye Tabyası – Şahindere Sargıyeri-Meçhul Asker Mezarı-Abide-Yahya Çavuş ziyaret yerlerini gezerek başlarız. Alçıtepe Köyüne geldiğimizde öğlen yemeği için serbest zaman veririz. Sonrasında 57. Alay Şehitligi – Conkbayır 'ı ziyaret eder ve Eceabat Feribot İskelesine gelerek feribotla Çanakkale'ye geçeriz. Aynalı Çarşı'da verilen serbest zamandan sonra; konaklama yapacağımız Bandırma’ya doğru yola çıkarak, Bandırmadaki otelimize gelir ve otelimize yerleşiriz. Akşam yemeğimizi otelden alarak dinlenmeye çekiliriz.

 

5 GÜN: Sabah kahvaltıdan sonra; Bursa’ya gelir ve gezimize başlarız. İlk olarak Ulu Cami, Türk-İslam Eserleri Müzesi (Yeşil Medrese)'ni gezeriz. Yeşil Camii ve Yeşil Türbesi- Muradiye Külliyesi– Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, tophane ,saat kulesi ve Emir Sultan Camii ve yanında bulunan Emir Sultan Türbesi'ni ziyaret ederiz. Daha sonra Kapalı Çarşıda alışveriş için serbest zaman vererek, Bursa'daki gezimizi tamamlar ve Osmanlı tarihi taş sokakları ile ünlenmiş ve dizilere konu olmuş Cumalıkızık Köyüne geçeriz. Köylülerin kendi ürettikleri organik ve mis kokan meyvelerin tadına bakar, el emeği tahta oyuncakları görür ve alışverişlerimizi yaparız. Tarihi taş sokakları gezip, verilen zaman bitiminden sonra toplanarak , dönüş yoluna geçeriz. Gelirken yaptığımız gibi gerekli molaları vererek Antalya’ya döner ve misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırız.

Bir sonraki YESAR TUR organizasyonun da buluşmak dileğiyle...

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

- ULAŞIM
- REHBERLİK HİZMETİ
- ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
- 4 GECE OTEL KONAKLAMASI
- OTELDEN ALINAN AKŞAM YEMEĞİ VE SABAH KAHVALTISI
- ACENTA REFAKATİ
- SEYAHAT SİGORTASI

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

- İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
- ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETİ
- ÖZEL HARCAMALAR
- İSTANBUL YAT GEZİSİ

 

ÇOCUK DURUMU

0-3 YAŞ ÜCRETSİZ (KOLTUK İSTENİRSE 1200 TL)
4-8 2000 TL , 8 YAŞ ÜZERİ YETİŞKİN ÜCRETİ ALINIR.
2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI FİYATI : 3500 TL
TEK KİŞİLİK KONAKLAMALARDA FİYAT : 4500 TL

REZERVASYON 1000 TL ÖN ÖDEMEYLE YAPILMAKTADIR.

MÜZE KARTI ALINMASI TAVSİYEDİR 

 

HATIRLATMALAR 

-Kayıt yaptırırken TC Numaranızı
- Doğum tarihi ay ve gün olarak
-Bineceğiniz Durağı
-Telefon numaranızı yetkilimize bidirmeyi unutmayınız ...

 

NOT: Turlarımızda araçta oturma sistemimiz; her misafirimizin kayıt sırasına göre verilmektedir. Hiç kimseye koltuk garantisi verilmemektedir.

NOT : Tur rehberi ve acenta yukarıda belirtilen tur programında HAVA KOŞULLARI ve İKLİM DURUMUNA göre tur programında sıra değişikliği ve program değişikliği yapma hakkına sahiptir.

 

 YESAR TURİZM OLARAK; BOL KEYİFLİ ve GÜZEL ANILARLA DOLU TURLAR DİLERİZ 

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

50

Yaş Sınırı

12+

Tur Lokasyonu