GAP TURU ( KURTALAN EKSPRES İLE )

Tur Türü

Tur Hakkında

ANTALYA ÇIKIŞLI / KURTALAN EKSPRESİ İLE GAP TURU🎊
💥DİYARBAKIR
💥HASANKEYF
💥MİDYAD
💥MARDİN
💥 NEMRUT
💥HALFETİ 💥GÖBEKLİTEPE
💥HARRAN
💥GAZİANTEP
💥ADANA
ANTALYA ÇIKIŞLI / KURTALAN EKSPRESİ İLE
5 GECE 6 GÜN ( 1 GECE TREN - 4 GECE OTEL KONAKLAMASI )
TARİH :30 EYLÜL-6 EKİM. TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL ! ERKEN REZERVASYON FIRSATI - 8990 TL (TEK KİŞİ KONAKLAMA BULUNMUYOR )
HALFETİ TEKNE TURU DAHİL !
BONUS KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI
💥1. GÜN : BULUŞMA VE HAREKET *
Siz değerli misafirlerimizle  gece 12 civarı Antalya'dan Ankara'ya transferimiz gerçekleşiyor. Ardından saat 10:15'te Ankara tren garına Kurtalan Ekspresi'nin yataklı veya pulman vagondaki kompartımanlarına yerleşme. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 25 saat sürecek yolculuğumuz 10:55’te başlayacak. Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde Diyarbakır’ a doğru yol alacaksınız.Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.Konaklama: Kurtalan Ekspresinde bize ayrılmış yataklı veya pulman vagonlarda...Rota: Ankara- Diyarbakır(rezarvasyonda yataklıyı sorunuz )
💥2. GÜN : HASANKEYF - ZEYNEL BEY TÜRBESİ – EL RIZK CAMİSİ - ARTUKLU HAMAMI – KAYMAKAMLIK KONUKEVİ – DEYRULZAFARAN MANASTIRI - MİDYAT - MARDİN
Sabah saatlerinde Diyarbakır'a varış. Varışımız ardından aracımıza yerleşerek Hasankeyf'e hareket. Hasankeyf’te Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Cami'si ve Artuklu Hamamı ve diğer eserleri görüyor, seyir terasından Artuklu Köprüsü'nü fotoğrafladıktan sonra Midyat'a doğru hareket ediyoruz. Küçük bir Mardin görünümünde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış ve bölgenin en önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi (Dışardan görülecektir), Eski Han ve Midyat sokaklarını görüp, Telkariciler sokağında alışveriş yapıyoruz. Daha sonra Mardin'e hareket. Mardin’de ilk durağımız olan Deyrulzafaran Süryani Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Mardin şehir turunda, Kasımiye Medresesi, Artuklu döneminde günümüz halini alan ve dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in simgesi olan Ulu Cami ve çevresindeki çarşıların gezilmesi sonrası otelimize hareket. Konaklama Mardin'deki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra’dır. Rehberinizin önereceği restaurantları tercih edebilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama : GAP Otel , Turabdin Otel vb.
💥3. GÜN :MARDİN MERKEZ -DARA ANTiK KENT- GÖBEKLİTEPE - HARRAN - GÜMRÜKHAN – BALIKLIGÖL - ŞANLIURFA
Kahvaltı sonrası Dara antik kent . Kırklar Kilisesi (Mor Behnam Kilisesi) Mardin Müzesi (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi)panoramik mardin kalessi Mardin evleri gezisi sonrasında , Şanlıurfa’ya hareket. İlk durağımız olan, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'ndeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varış. Göbeklitepe ziyaretimizin ardından Harran’a doğru hareket ediyoruz. Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniği örneklerinden Harran Evleri'ni ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntıları ve kulesini geziyor ve Şanlıurfa'ya hareket. Ardından Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra Şanlıurfa’da; Hz.İbrahim'in Makamı, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Aynzeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman. Daha sonra otelimize yerleşme. Konaklama Şanlıurfa'daki otelimizde. Dileyen konuklarımızla sıra gecesine gidilecektir. (Ektsra )
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra’dır. Rehberinizin önereceği restaurantları tercih edebilirsiniz.
Akşam Yemeği : Ekstradır. Sıra gecesinde alınacaktır.
Konaklama :Nevali hotel
💥4. GÜN : ADIYAMAN - KAHTA - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ - ARSEMİA - NEMRUT DAĞI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Adıyaman’a hareket. Adıyaman Müzesi'ni ve Kommagene Uygarlığı’nın 5. büyük kentinden ayakta kalan tek kent olan Perre Antik Kenti'ni gezdikten sonra Kahta'ya hareket ediyoruz. Kahta’dan minibüslerle çıkacağımız turda, ilk olarak Kommagene Kraliyet ailesinin bazı kadınlarının gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü'nü, Cendere Köprüsü'nü, Arsemia'yı (Eski Kale) ve karşısındaki Yeni Kale'yi görüyoruz. Ardından 1987 yılında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'ne alınan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Kommagene Krallığı'nın efsanevi kralı Antiochos tarafından yaptırılan tümülüs, devasa heykel ve kabartmalarını gördükten sonra Batı terasında gün batımını izliyoruz. … Daha sonra Adıyaman'daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman'daki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra’dır. Rehberinizin önereceği restaurantları tercih edebilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama : White Star Hotel
💥5. GÜN : BİRECİK - HALFETİ - RUMKALE - ZEUGMA - GAZİANTEP
Kahvaltı sonrası Birecik'e hareket. Birecik’te Kelaynak Üretme İstasyonu'nda nesli tükenme tehlikesi altında olan ve yöre kültüründe önemli bir yer tutan bu nadir kuşları ziyaret edeceğiz. Kelaynak Kuş Gözlem İstasyonu'nda fotoğraf çekip gerekli bilgileri aldıktan sonra, Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmı baraj gölü altında kalan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Ardından Fırat Nehri kenarına kurulu, bölgenin en önemli antik çağ yerleşim yeri olan Zeugma Antik Kenti’nde Mozaikli Villaları ve kazı alanını dolaştıktan sonra Gaziantep'e hareket.konaklama Gaziantep .
💥6. GÜN : GAZİANTEP ADANA
Sabah otelimizde aldıgımız kahvaltı ve Gaziantep'de serbest zaman sonrası Adana'ya hareket.Adana’da Taş Köprü ve Seyhan Nehrini Büyük Saat Kulesi ,kazancılar çarşısı ,sinema müzesini gördükten sonra Akşam yemeği Adana Kebap. Havalimanı transfer. Saat 21.25 Sunexpress uçağı ile Adana’dan Antalya’ya uçuyoruz.
❌ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
♦️Antalya - Ankara - Antalya Transferi
♦️ Kurtalan Ekspresi Ankara Diyarbakır Pulman Vagon Bileti
♦️Dönüş uçak bileti
♦️3 gece 3* veya 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
♦️1 gece 3* veya 4* otelde oda kahvaltı konaklama
♦️4 Sabah kahvaltısı
♦️3 Akşam yemeği
♦️Rehberlik hizmetleri
♦️Seyahat sigortası
❌ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
❗Müze ören yeri girişleri
❗Nemrut turu
❗Trendeki kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği
❗Şanlıurfa Sıra Gecesi
❗Tüm Öğle yemekleri
❗ Yemeklerde alınan içecekler ve programda belirtilmeyen diğer hizmetler
❗Tüm şahsi harcamalar
* YESAR TURİZM OLARAK; BOL KEYİFLİ ve GÜZEL ANILARLA DOLU TURLAR DİLERİZ *

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

35

Yaş Sınırı

18

Tur Lokasyonu

Fırsatlar

DOĞU EKSPRESİ TURU

DOĞU EKSPRESİ TURU

0.00 
DUBAİ TURU

DUBAİ TURU

0.00 
GAP TURU

GAP TURU

0.00