DOĞUNUN İNCİLERİ

Tur Türü

Tur Hakkında

BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU
💥15.750 TL
💥5 GECE 6 GÜNDÜZ (5 GECE OTEL KONAKLAMASI)
YARIM PANSİYON
📌1. GÜN :Siz değerli misafirlerimizi saat 16:30’da belirlenen noktalardan alarak turumuza başlıyoruz. Gereken molaları vererek Elazığa doğru hareket ediyoruz.
📌2. GÜN : ELAZIĞ- HARPUT KALESİ – PERTEK – MUNZUR GÖZELERİ – OVACIK – MUNZUR VADİSİ – ERZİNCAN
Sabah alacağımız kahvaltı sonrası Harput kalesini görüp fotoğraflıyoruz. Elazığ’da Ala Mescidi, Kurşunlu Camiini ve Eski Hamamı gezdikten sonra Pertek’e hareket. Keban Baraj Gölü kenarında bulunan Pertek’te; şehir merkezinde baraj suları altında kalmaktan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Restorasyon Bölümü tarafından taşları numaralandırılmak suretiyle kurtarılan Sungur Bey Camii ve Çelebi Ağa Camilerini görüyoruz. Pertek’ten feribotumuza binerek Murat Irmağı’nın kıyısındaki bir tepenin üzerinde inşa edilen ve yine bölgenin Keban Baraj Gölü suları altında kalması sonucu bugün bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesi’ni seyrederek kısa süreli bir yolculuk yapıyoruz. Ardından Munzur Gözeleri’ne doğru yola çıkıyoruz. Hem gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Ovacık’a hareket ediyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş hektarı 42.674 olan Munzur Vadisi Milli Parkı’na geçiyoruz. Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna’ya sahiptir. Vadi içerisinde ilk olarak bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz. Ardından Erzincan’a hareket ediyoruz. Erzincan yolu üzerinde Girlevik şelalesini görüp Erzincan’a varış. Konaklama Erzincan’daki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle yemeği : Restaurantta alınacaktır. Ekstradır.
Akşam yemeği : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Mazlum Konak Hotel, Grand Simay Otel vb.
📌3.GÜN : ERZURUM – YAKUTİYE MEDRESESİ – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – SARIKAMIŞ – KARS
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Erzurum’a hareket. Erzurum Kongre Binasını, Üç Kümbetleri, Çifte Minareli ve Yakutiye Medresesini görüyoruz. Ardından Erzurum’a özgü ünlü Oltu taşının işlendiği Taş Han’ın görüyor ve alışveriş imkânı sunduktan sonra Kars’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Çoban dede Köprüsü`nü resimliyor ve Sarıkamış şehitler anıtını görüp Kars`a varıyoruz. Kars’a varışımızla beraber panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kars Kalesi, Taş Köprü, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami)’nin panaromik olarak görüp otelimize hareket. Konaklama Kars’daki otelimizde.
Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstradır. Erzurum’da Cağ kebabı önerilir.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Kars Park Otel , Sapran Deluxe Otel vb.
Ekstra : Kafkas gecesi etkniliği
📌 4. GÜN : ANİ HARABELERİ – DOĞUBEYAZIT – İSHAKPAŞA SARAYI – MURADİYE ŞELALESİ – VAN
Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Ani harabelerine hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan; Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervansarayı’nı geziyoruz. Ardından Doğubeyazıt’a hareket. Doğubeyazıt’ta 99 yıllık yapım süreci ve muhteşem manzarası bulunan İshakpaşa sarayına varış. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. İshakpaşa sarayını gezip gördükten sonra Muradiye şelalesine hareket ediyoruz. Adını Bağdat seferine çıkan Sultan IV. Murat’tan alır. Şelalenin yüksekliği 18 m’dir. Sadece şelalenin güzelliği değil, çevresinde oluşan bitki örtüsüde ilgimizi çekecek. Ardından Van’a hareket. Konaklama Van’daki otelimizde.
Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Restaurantta alınacaktır. Ekstradır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Van Life Otel, Rönesans Life Otel vb. .
📌5. GÜN : AKDAMAR ADASI – TUŞBA ANTİK KENTİ – KEDİ EVİ – AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI – NEMRUT KRATER GÖLÜ – TATVAN – BİTLİS
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, otelimizden ayrılıyoruz. Gevaş’a hareket ediyoruz. Burada bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na (Ekstra) hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında Müze gezimizin bitiminde bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı mağazımıza ulaşıyoruz. Gümüşe en güzel süsü veren Van savatlı gümüş işçiliği hakkında bilgiler aldıktan sonra Ahlat’a hareket. Ahlat’ta Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Bir dünya harikası olan ve Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na (Hava ve yol durumu müsait ise) hareket ediyoruz (Ekstra). Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek cinsten. Gezimiz sonrası Bitlis’e hareket. Konaklama Bitlis’deki otelimizde.
Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Restaurantta alınacaktır. Ekstradır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Grand Yüksel otel, Yeşilırmak Deluxe Otel vb.
📌6. GÜN : İHLASİYE MEDRESESİ – SOLHAN YÜZEN ADALAR – ELAZIĞ – MALATYA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bitlis`te, 1216 yılında Selçuklular tarafından yapılan İhlasiye Medresesi, Şerefiye Cami, hamamı ve tarihi çarşıyı geziyor ve ardından Muş’a hareket. Tarihi Murat köprüsünün görülmesi sonrası Solhan’a hareket ediyoruz. Solhan’da Yüzen Adaları göreceğiz. Yüzen adalar yörede yaşayan halk tarafından keşfedilmiştir. Tamamen doğal yollarla oluşmuştur. Fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştirdikten sonra Malatya’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Malatya’daki otelimizde gerçekleştirilecektir.
Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Restaurantta alınacaktır. Ekstradır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Aksaç Otel, Pırlanta Otel vb.
📌7. GÜN : ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ – BATTALGAZİ – ULU CAMİİ – DARENDE – TOHMA KANYONU – ANTALYA
Malatya şehir turumuzda ilk durağımız (Battalgazi) Eski Malatya’ya hareket Battalgazi’de göreceğimiz yerler arasında Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Toptaş Camii, Battalgazi Ulu Cami, Kanlı Kümbet, Sütlü Minare Cami, Poyraz Konağı, Roma surları, Kırk Kardeşler Şehitliği ziyaret ettik den sonra Malatya merkeze hareket. Öğle yemeği için restorantımıza geçiyoruz. Öğle sonrasında Başkonaklar Etnografya Müzesi, Hacı Yusuf Taş camii ziyaret ediyoruz. Ardından Darende İlçesine hareket. Yolda Levent vadisine uğrayıp seyir terasında vadi’yi fotoğraflayıp yolumuza devam ediyoruz. Darende’ye varışımız ile gezimize başlıyoruz. Somuncu baba türbesi ve Külliyesi, Tohma Kanyonu, Kudret havuzu, Abdurrahman Erzincan-i Türbesi, Yusuf paşa bedesteni gezilerimizden sonra Antalya’ya hareket. Gezimizin sonu.
Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Restaurantta alınacaktır. Ekstradır.
Akşam Yemeği: Yol güzergahı üzerinde alınacaktır. Ekstradır.

💥0/6yaş ücretsiz (koltuk istenirse 8250 TL
6/11 yaş :12.000 TL
11yaş ve üzeri: normal ücret

📍 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Araçlar ile Ulaşım / 5 Gece Otel konaklaması / 5 Sabah Kahvaltısı / 5 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmeti / Zorunlu Seyahat Sigortası
📍ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk Gün Sabah Kahvaltısı / Tüm öğle yemekleri / Programda belirtilen ekstra turlar
Kişisel Harcamalar / Müze Ören yeri giriş ücretler

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

45

Yaş Sınırı

+10

Tur Lokasyonu

Fırsatlar

ALAÇATI OT FESTİVALİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ

0.00 
İRAN TURU

İRAN TURU

0.00 
FAS TURU

FAS TURU

0.00