DOĞU KARADENİZ

Tur Türü

Tur Hakkında

DOĞU KARADENİZ - YAYLALAR ve BATUM TURU

7 GECE 6 GÛNDÜZ ( 5 gece konaklama )

KARADENİZ'DE AYAĞINIZIN DEĞMEDİĞİ YER KALMASIN. YAYLALAR, BOL OKSİJEN VE BOL
HORONLU BU TURUMUZA HERKES DAVETLİDİR.

TARİH : 09 Haziran 2023
FİYAT : 6999 TL

ANTALYA-SAMSUN ( 9 HAZİRAN 2023 )
Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Afyon Ankara Kırıkkale Çorum güzergahını takip ediyor ve Çorum Ulusoy Dağ Tesislerinde (Extra)Sabah alınan serbest kahvaltı molası ardından Karadenizin incisi Samsun’a varıyoruz.
SAMSUN - ORDU - TRABZON ( 10 HAZİRAN 2023 )
19 Mayıs 1919 da Atatürk’ün Bandırma Vapuru'ndan 18 Silah Arkadaşıyla inerek Kurtuluş Savaşı’nın ateşini yaktığı yer olan bu anlamlı şehirde ilk olarak Atatürk Onur Anıtı önünde Atamızı anıyoruz. Samsun içinde kısa bir yürüyüşle Mantıka Palace otel yani Gazi Müzesini ziyaret ediyoruz.Kısa bir yürüyüşle ilk adımın atıldığı sahilde Mustafa Kemal ve Kurmaylarını karaya çıktığı Tütün İskelesinde o anın modellendiği maket önünde fotoğrafları çektirdikten sonra aracımıza biniyoruz. Batı parka gelip Bandırma vapuru replikasi içine girerek ziyaretimize devam ediyor ve Rehberinizin vermiş olduğu serbest süre sonrası Karadeniz tünellerini ve fındık dağlarını geçerek ORDU ya geliyoruz. Teleferikle (extra)Karadeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip olan 485 metre yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz.Daha sonra yolumuzun üzerinde bulunan Ordu ve Giresunun lezzetli fındık ürünlerini tadıp alışveriş yaptıktan sonra Giresun'da bulunan otelimize yerleşiyoruz.Daha sonra bizi bekleyen minibüslerle (Extra) Giresun Kalesine çıkıyoruz. Giresunun tek adası olan Amazon Adasını gün batımında seyredip fotoğraflar çektikten sonra Bulancak Başoğlu Otelimize geliyoruz akşam yemeği alıyoruz.
GİRESUN - TRABZON ( 11 HAZİRAN 2023 )
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Rehberimiz'in anlatımı eşliğinde Karadeniz sahillerinden geçerek TRABZON’a ulaşıyor ve buradan Gümüşhane Maçka güzergahı takip ederek Altın dere milli parkına giriş yapıyoruz. (extra) minibüslere binerek daha da yukarıya doğru orman içinde 15 dakikalık bir yolculukla Meryem Ana Deresi'nin batı yamaçlarında yer alan, Kara tepesinin üzerinde ve deniz seviyesinden 1.150 m yükseklikte konumlanmış Rum Ortodoks manastırı olan Sümela Manastrı’nın yakınında iniyor ve 15 dakikalık bir yürüyüş ile Sümela Manastırı bilet noktasına geliyoruz.Merdivenlerden önce yukarı sonra da aşağıya Manastır içine girerek Rehberimiz anlatımı eşliğinde önce bölümlerini ve sonrasında Mağara içinde ve dış duvarlarına yapılmış freskleri görüyoruz.Daha sonra Altındere üzerinde yer alan alabalık çiftliğine gelerek burada yer alan Restoranımızda alabalık ve yöresel yemekleri yiyoruz. Gümüşhane’ye doğru hareketle Hamsi köyü panoramik olarak gördükten sonra Zigana Geçidini geçerek fotoğraf molası ardından Trabzon yolunda Hamsi Köy sütlacı yemek için mola veriyoruz. Daha sonra Trabzon Atatürk Köşküne hareket ediyoruz. Köşkü ziyaret ediyoruz. Orada yer alan Gümüş Evini Ziyaret ederek burada aldığımız kısa bilgi ile ince gümüş tellerin birleştirilmesinden ibaret olan bir gümüş işleme sanatı olan Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini görüp alışveriş ardından aracımızla Komnenos Krallığı döneminde yapılan Ayasofya'ya geçiyoruz. Bu mimari harikası yapıyı ve kabartma resim ve fresklerini tanıdıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için Trabzon otelimize geliyoruz.
TRABZON - UZUNGÖL – RİZE ( 12 HAZİRAN 2023 )
Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Uzungöle hareket ediyoruz. Yol üzerinde Sürmene’ye ulaşıyoruz. Meşhur Sürmene bıçağı için bilgi alıp, alışverişimizi yapıyoruz. Çayı bahçeden toplamak ve fabrikada yapımını canlı canlı görüp izlemek için, Çay fabrikasına geliyoruz. Kemençe ve Horon ekibiyle karşılanıp bu keyifli zamanın ardından Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöle hareket ediyoruz.Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzun göl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar Uzungöl’e gelince burada bizi bekleyen minibüslerle (Extra) Demirkapı veya Lustra Karaster Yayla turları yapıyoruz Bu iki dağ arasındaki vadide yer alan gölün çevresinde, yeşilin ve mavinin yanında huzurlu sakin olan bu ortamda vakit geçirip Kaçkar Dağlarının zirvesinde kendimizi Kartal gibi hissedip bulutların üzerinde güzel fotoğraflar çekildikten sonra Otelimize geliyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
RİZE - AYDER - FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN ( 13 HAZİRAN 2023 )
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Fırtına Vadisi'ne giriyoruz.Ükemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerleyerek Çamlıhemşin’e varıyoruz. Ardından balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprülerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Sonra aracımızla Çamlıhemşin’e gelerek bizleri bekleyen minibüslerimizle (extra 1)Zilkale Palovit Şellalesi ve Çinciva Turuna başlıyoruz.Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotograf molasi veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarayla birlikte fotograflarimizi çekerken rehberlerimiz Karadeniz dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yasam sartlarini daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktir. Daha sonra Zilkale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenligi açisindan çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 metre yukariya kurulmus bu Kartal Yuvasi’ni andiran kaleyi gezip Kaçkarların eşssiz güzelligi içerisinde büyülü bir dünyayi yaşamak için Palovit Selalesine geçiyoruz.
(Extra 2) Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Turu: Çat Vadisi boyunca karadeniz’in harika doğası ve orman gölü içinde minibüsler ile tırmanarak bulutların üzerine çıkarak çayınızı içip sütlacinizi ve kuymağınızı yiyerek salıncakla bulutların üzerinde uçup doğada kendinizi kaybettikten sonra unutulmaz anlarin ardından programımızı tamamlayarak aracımızla buluşarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği Rize otelimizde
BORÇKA -HOPA - BATUM -ARDEŞEN (14 HAZİRAN 2023)
Otelimizinde aldığımız kahvaltı ardından, Borçka Karagöle hareket ediyoruz. Türkiye’nin en doğal alanlarından, insan eli değmemiş ender yerlerinden vadiyi çevreleyen kestane, çam ağaçları, çaylıkları seyrederek Borçka'ya geliiyor minibüslerle (Extra)Karagöl'e hareket ediyoruz. Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Klaskur Deresi'nin ağzının kapanması ile oluşan Karagöl’e doğru ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde Bartnala - Korpa Şelalelerini görerek KARAGÖL' e ulaşıyoruz.
Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölü sizleri büyüleyecek. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde gölde sandal keyfi ve göl kenarında kısa bir yürüyüşün ardından Borçkadan ayrılıp, Hopa'da alacağımız öğle yemeği ardından Sarp sınır kapısını geçerek bizi bekleyen araçla (Extra)Batum merkeze doğru hareket ediyoruz. Gürcistan’ın güney batı kesiminde yer alan Acara Özerk Bölgesi’ne geçiyoruz. Aziz Matthiass’ heykeli,Roma döneminden kalma Apsaros Gonio Kalesi’ni panoramik görerek Batum şehir merkezine doğru ilerliyoruz. Ülkemiz sınırları içinde, Bayburt’ta, doğup Batum sınırlarına kadar uzanan ve üstüne kurulan Gonia Köprüsü’nü göreceğimiz Çoruh Nehri’nin eşliğinde şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Burada *Aziz Nikhalaus Kilisesi’ni Piazza eydanı’nı,Poseidon Anııtı’nı, Tiyatro Binası’nı, Medea Heykeli ile Altın Postu ve Avrupa Meydanı’nı geziyoruz. Avrupa Meydanı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında Gümrükten tekrar geçerek Rizeye hareket ediyoruz. Burada bulunan meşhur Rize Bezi fabrika mağazası ziyareti bilgilendirme ve alışveriş sonrası Trabzona hareket ve burada da Yöresel ürünler mağazasında Kuymak yapımı ve tadımı alışveriş sonrası Giresun güzergahı üzeri Orduya geliyoruz Akşam yemeği ve konaklama Ordu otelimizde.
ORDU - SAMSUN - AMASYA - ANTALYA ( 15 HAZİRAN 2023 )
Sabah kahvaltısı sonrası Samsun güzergahı takip ederek Şehzadeler şehri Amasya'ya ulaşıp, Şehir Turumuza başlıyoruz. Amasya Arkeoloji ve Mumyalar Müzesini, II. Beyazıt Camii ve Külliyesini görüp, Yeşil ırmak Yalı Boyunda yürüyüş yaparak, Meşhur Kaya Mezarları, Şehzade ve Sultan Büstlerini, Selfici Sultan *Hazeranlar ve Şehzadeler Konağını, Sabuncuoğlu Cerrahi Müzesini görerek aracimizla Ferhat ile Şirin hareket ederiz. İki aşığın Sembolik mezarlarını ve Aşıklar müzesini de görüp Amasya'ya veda ediyor ve Antalya'ya hareket ediyoruz.Akşam yemek molası(ekstra) Afyon, Burdur güzergahından gelerek daha sonraki Turlarımız da görüşmek dileğiyle misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Tur Ücreti : 6999 TL ( 2 kişilik odada kişibaşı fiyattır.)
0-6 yas cocuk : 4000 TL
7-11 yas 6000 TL
FİYATA DAHİL OLANLAR
* Ulaşım
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Seyahat Sigortası
* 5 gece otel konaklaması
* Milli park girişleri
* Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları Akşam Yemekleri
* Yesar tur araç içi ikram su
* Yesar Tur refakatı
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
*Müze ve Ören yeri girişleri
*Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
*İlk gün sabah kahvaltısı ve dönüşte alınan akşam yemeği
*Şahsi Harcamalar
*Yaylalara çıkış ekstra tur ve minibüs ücretleri
* Yurtdışı çıkış harcı ( Batum için )
*Tur programı haricinde doğacak ekstra harcamalar

**ODA DA TEK KİŞİ KONAKLAMAK İSTENİRSE FİYAT FARKI  ( SNG) 2000 TL 'dir *
NOT:
Batum hakkında;
-Batum'a Karayolu ile geçişlerde Yeni kimlik veya pasaport zorunludur.
-18 yaşından küçük misafirlerimizin yanında Anne veya Baba tek geliyorsa ya da dede , anneanne , babaanne geliyorsa Noterden Muavakatname alınması zorunludur.
Gürcistan geçişlerde sadece T.C. Nüfus Cüzdanı ( yeni kimlik ) veya PASAPORT GEÇERLİDİR. Başka kimlik
kartları GEÇERSİZDİR.Turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin T.C. Nüfus
Cüzdanlarını yeniletmelerini öneririz. Varsa eğer her ihtimale karşı tura katıldıklarında PASAPORTlarını da önlem amaçlı almalarını
öneririz.
- T.C. Nüfus Cüzdanının yukarıda bahsi geçen durumlardan dolayı kaynaklanabilecek
sorunlardan KATILIMCI sorumludur. Bu konuda acentemiz buradan ve telefonda ya da yüz yüze
yapılan görüşmelerde bilgilendirme yapmış olup SORUMLULUK acentemizde olmayıp
KATILIMCININ kendisindedir.
- 0-18 yaş arası katılımcıların tura sadece annesi ile katılıyor olması durumunda babanın noterden
anneye noter onaylı muvafakatname vermesi ZORUNLUDUR. Nüfus Cüzdanlarının fotoğraflı
olması ŞARTTIR. yukarıda bahsi geçen durumlardan dolayı kaynaklanabilecek
sorunlardan KATILIMCI sorumludur
HATIRLATMALAR !!!
**Kayıt yaptırırken TC Numaranızı
**Bineceğiniz Durağı
**Telefon numaranızı; yetkilimize bildirmeyi unutmayınız ...
** Turlarımızda; araçta oturma sıstemımız , kayıt sırasına göre verilmektedir.
** Turumuz alınış noktalarımızdan hareket edecek olup, katılımcılarımıza turdan 1 gün önce kayıtlı
telefon numaraları aranarak biniş saatleri verilecektir
------MÜZE KARTI ALINMASI TAVSİYEDİR------

Kesin rezervasyon için 1500 tl önödeme yapılması gerekmektedir

* YESAR TURİZM OLARAK; BOL KEYİFLİ ve GÜZEL ANILARLA DOLU TURLAR DİLERİZ *

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

45

Yaş Sınırı

20

Tur Lokasyonu