BAYRAMA ÖZEL KIBRIS TURU

Tur Türü

Tur Hakkında

RAMAZAN BAYRAMI ANTALYA ÇIKIŞLI

VUNİ PALACE HOTEL 4 GÜN
Kıbrıs, Altın Rengi Kumsalları,Gürme Tatları,Tarihi Yapıları,Gece Eğlenceleri, ve şansını denemek isteyenler için vazgecilmez bir destinasyon,İlkbahar ve Sonbahar en güzel mevsimi,İsteğiniz otelde kalabilme özgürlüğü ile baytatil farkıyla..
Ramazan Bayramında Vuni Palace Hotelde
3 Gece 4 Gün
Herşey Dahil Konaklama
Pegasus İle
10.04.2024 Antalya-Lefkoşa PC 1873 Saat 06:20-07:20 Gidiş
13.04.2024 Lefkoşa-Antalya PC 1872 Saat 22:45-23:45 Dönüş

TUR PROGRAMI
1. GÜN ANTALYA – LEFKOŞA
Antalya Havalimanı’nda 04:20′ da buluşmamızın ardından Pegasus Havayollarının PC 1873 tarifeli seferi 06:20′ de Lefkoşa ya hareket. Saat 07:20′ te Lefkoşa’ ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile otelimize hareket Odalaramıza yerleşme ve serbest zaman..

2. GÜN MAGOSA -KAPALIMARAŞ TURU
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Magosa & Kapalımaraş turumuzu gerçekleştireceğiz. (850 TL) rehberimizin daha önce belirtmiş olduğu saatte otel lobisinde buluşarak bizi bekleyen tur otobüsümüze geçiyoruz.

Aracımıza yerleştikten sonra ilk olarak saat 10:30’da Gazimağusa şehrinin 6 km kuzeyinde yer alan 19.yy sonlarında ağaç ve toprak tabakasıyla örtülmüş halde keşfedilen ve 1952-1974 yılları arasında yapılan kazı çalışmalarıyla büyük bir kısmı gün yüzüne çıkarılan Salamis Antik Kenti’ni (Salamis Harabeleri) ziyaret ederek başlıyoruz. Ziyaretimizden sonra adada ilk kez Hristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabas’a hitaben inşa edilen bugünkü St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral Mezarlarını panoramik gördükten sonra otobüslerimize yerleşerek liman şehri olan Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz.14.yy’da Lüzinyanlar tarafından inşa edilen şehrin ana girişlerinden biri olarak kullanılan Othello kalesini görüyoruz. Liman şehri olma özelliğinden dolayı surlarla çevrili olan kalenin içine doğru ilerliyoruz. Kale içinde Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in Zindanını, Lüzinyanlar döneminde yapımına başlanan tüm Akdeniz dünyasının en güzel gotik mimarı yapısına sahip dünyada St.Nicholas katedrali olarak bilinen şuan ki adıyla Lala Mustafa Camisini gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Verilen 45 dakikalık serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa Surları içinde kahvesini yudumlayabilir, cafe ve restorantlarda Kıbrıs’a özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler, dileyenler de Magosa Surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinde rehberimizin vereceği buluşma saatinde araçlarımıza binerek kale içine 5 dakika mesafede bulunan Gazimağusa’nın 1974 öncesi en önemli tatil bölgesi olup günümüze kadar kapalı durumda olan Kapalı Maraş’a (hayalet şehir) geçiyoruz. Ekim 2020 tarihi itibari ile bir kısmı açılmış olup büyük bir kısmı da birleşmiş milletler kontrolünde olan Maraş bölgesi adamızın iki yerli halkı içinde büyük önem taşımaktadır. Bu bölgede zamanın nasıl durduğuna şahit olacak, gördüklerinize çok şaşıracak, yaklaşık 50 yıl öncesine giderek zamanda yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Dünyanın en iyi sahiline sahip, altın kumsallarıyla ünlü bu bölgede vereceğimiz 2.00 saatlik deniz molasıyla Akdeniz’in serin sularında yüzebilir güneşin tadını çıkarabilirsiniz***(mevsim ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir).Keyifli turumuzu deniz molasının ardından noktalayarak otellerimize dönmek üzere otobüslerimize yerleşerek saat 17:30 civarında yola çıkıyoruz.

*Bu turumuzda vereceğimiz deniz molası için misafirlerimizin otelden çıkmadan yanlarına mayo, terlik ve plaj havlularını yanlarına alması gerekmektedir. Otelde alacağımız akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan Kıbrıs restoran ve barlarında keyifli zaman geçirebilirler.

3.GÜN LEFKOŞA–GİRNE TURU
Lefkoşa Surları – Girne Kapısı -Venedik Sütunu -Lokmacı Sınır Kapısı – Büyük Han Selimiye Camii – Cumhurbaşkanlığı – Yeşil Hat Sınır gezisi – Barbarlık Müzesi – Girne’ye hareket- Boğaz şehitliği Makaryos’un Sarayı(panoramik) Girne yat limanı serbest zaman Beylerbeyi Köyü- Bellapais Manastırı

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek, Lefkoşa -Girne Turu (850 TL) Mağusa hareketli turumuzda , bir günde başkent Lefkoşa ile turizm başkenti Girne’yi görme ve tanıma imkanı bulacağız. Kuzey Kıbrıs’ın kuru tarım yapılan eşsiz bucaksız Mesarya Ovası içerisinden ilerleyip başkent Lefkoşa’ya ulaşacağız. Her döneme ait eserleri görme fırsatını bulacağımız Lefkoşa’da Yeşil Hat sınırından kesintiler ve Güney Kıbrıs’a ait bazı binalar da görebileceğiz. Eski yerleşim yerleri Surlar İçerisi’nde tarihi Girne kapısı görüldükten sonra panaromik olarak Mevlevi Müzesi, Dr. Fazıl Küçük müzesi ve Atatürk meydanında Venedik, Osmanlı ve İngiliz dönemine ait eserler göreceğiz. 24 Aralık 1963 gecesi Binbaşı Nihat İlhan’ın, eşinin ve çocuklarının katledildiği ev, günümüzdeki adıyla Barbarlık müzesinde yaşanan olaylara tanıklık edeceğiz. Alışveriş molasının ardından Kıbrıs, Barış Harakatı’nda 327 kahraman şehidimizin yattığı Ada’nın en büyük şehitliği olan Boğaz Şehitliği’ni ziyaret edeceğiz. Beşparmak Sıra Dağları’nın kuzey yamaçlarında il gotik mimari tarzında inşa edilen Fransızca’da Barış Manastırı anlamına gelen Bellapais Manastırı’nı göreceğiz.

Tur fiyatlarına rehberlik ve ulaşım hizmeti dahil, öğle yemeği ve müze giriş ücretleri dahil değildir.

4. GÜN TAM GÜN SERBEST ZAMAN VE DÖNÜŞ YOLCULUĞU/LEFKOŞA-ANTALYA
Saat 20:45′ a Kadar Serbest zaman ardından saat 22:45′ te Pegasus Havayollarının PC 1872 seferi ile Antalya’ ya hareket. Saat 23:45′ te Antalya’ ya varış ve güzel anılarla gezimizin sonu..

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
Uçaklı turlarımızda katılım gösteren misafirlerimizin uçak biletleri GRUP PNR şeklinde düzenlenmektedir. Uçak biletleriniz elektronik bilet olup; Check-in işlemleri T.C. Vatandaşlık numarası taşıyan kimlikleriniz ile satın aldığınız turun uçuşunun yapılacağı havayoluna ait kontuara başvurularak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle turunuzun uçuşuyla ilgili bilet numarası veya PNR verilmemektedir.

Satın alınan uçaklı turunuz için uçak saatlerinde yaşanacak herhangi bir değişiklik, bunların yanı sıra turunuzun rehber bilgilendirmesi turun başlangıç gününden 1 gün öncesinde rezervasyonlarınızda belirteceğiniz Gsm numaralarınıza SMS veya Kültür Turları departmanımız tarafından aranarak bildirilecektir.

Uçaklı Kıbrıs Turuna katılan misafirlerimizin uçak kalkış saatlerinden en az 2,5 saat öncesinde ilgili şehrin havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Pegasus Havayolları ya da AnadoluJet Kontuarı önünde T.C Nüfus Cüzdanları ile birlikte bulunmaları gerekmektedir.

Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin KIBRIS’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Devlet memuru olan misafirlerimiz kurumlarından onay yazısı almaları gerekmektedir.

Turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tipleri tayin edilir.

KKTC’ye Giriş Kuralları:

Aşı Şartı Kaldırılmıştır.
5*VUNİ PALACE HOTEL HERŞEY DAHİL KONAKLAMA
10/04/2024
1 Kişi 40,500 TL
2 Kişi 65,000 TL
Ekstra Kişi 31,500 TL
1. Çocuk (0 – 2) 750 TL
(3 – 6) 13,500 TL
(7 – 12) 16,950 TL
2. Çocuk (0 – 2) 32,500 TL
(3 – 6) 32,500 TL
(7 – 12) 32,500 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Antalya – Lefkoşa – Antalya Pegasus Havayolları ile gidiş dönüş uçak biletleri
• Vuni Palace Otelde 3 Gece 4 Gün Herşey Dahil Konaklama
• Tüm sabah kahvaltıları, öğle yemekleri, akşam yemekleri, ara ikramlar, otelin belirlediği saat aralığında yerli alkollü alkolsüz içecekler
• Ercan-Girne-Ercan Gidiş Dönüş transferler
• Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Tüm Çevre Gezileri (Girne Lefkoşa Turu 850 TL ) ((Magusa Kapalı Maraş Turu 850 TL)
• Otelin konsepti dışında alınan yiyecek ve içecekler
• Tüm kişisel harcamalar
• Ekstra belirtilen organizasyonlar
• Müze ören yeri giriş ücretleri

💥Diğer otel fiyatlarımiz
👉Salamis hotel 5* herşey dahil
2 kişi:59.800 tl
👉 Life hotel 3* oda kahvaltılı
2 kişi: 35.000 TL
👉 Altınkaya otel 3*
2 kişi: 39.000 TL

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

50

Yaş Sınırı

+10

Tur Lokasyonu