BAKÜ-KARABAĞ-NAHÇIVAN TURU

Tur Türü

Tur Hakkında

BAKÜ - KARABAĞ - NAHÇIVAN TURU
( 7 Gün 6 Gece ) - Van Çıkışlı
TARİH : 10 Kasım /16 Kasım 2023
FİYAT : 599 EURO
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 220 EURO
1.GÜN : 10 KASIM 2023
Antalya Havaalanında .sabah 07.00 sunekspres kontuarı önünde buluşma ila 08.35 uçuşumuzla .Van'a ulaşıyoruz .Havaalanından otele transferimizi sağlayacak aracımıza binerek otelimize yerleşiyoruz. (Serbest zaman)
(isteğe bağlı van kahvaltısı sonrası )
2 .GÜN : 11 KASIM / IĞDIR – DİLUCU SINIR KAPISI – NAHÇİVAN – KARABAĞ – BAKÜ
Sabah Van’da Saat 07.00 de Otelde kahvaltı sonrası . Bakü’ye Hareket ediyoruz. Iğdır Panoramik şehir gezisi. Dilucu Sınır Kapısı Iğdır ilinin en doğusunda yer alan Aralık ilçesinde bulunan Türkiye ile Azerbaycan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ni birbirine bağlayan ve 1992'de hizmete açılan sınır kapısı. Dilucu sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamlayarak Nahcivan’a giriş yapıyoruz. Nahcivan Özerk Cumhuriyeti Azerbaycan'a bağlı özerk bir cumhuriyet. Panoramik Nahcivan gezisi ve Öğle yemeği. Nahçıvan Koridoru, 2020 Dağlık Karabağ Savaşı'nın Azerbaycan tarafından kazanılmasının ardından Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan ateşkes antlaşmasının 9.maddesi gereğince Azerbaycan ile eksklav parçası olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasında bağlantıyı kuracak olan koridordur. Karabağ’a hareket. Dağlık Karabağ, Güney Kafkasya'da hukuken Azerbaycan'a bağlı ancak uzun yıllar Ermenistan işgali altında bulunmasıyla tartışmalı tarihi bölge. Karabağ koridorunda Karabağ Panoramik gezisi sonrası Bakü’ye hareket. Akşam Bakü’de otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Bakü'de.* Bakü’de akşam konaklama ... Otel 4*
Öğlen yemeği : Nahçivan’da serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : Bakü’de serbest olarak alınıyor. Ekstra . Konaklama : ... Otel 4 * / Bakü
Mola Tesisleri : Sofiyan Yol Üstü Tesis Molası
Rota : Van – Iğdır ( 220 km ) Iğdır - Dilucu sınır kapısı ( 90 km ) Dilucu sınır kapısı – Nahcivan ( 100 km ) Nahçivan – Karabağ ( ... km ) Karabağ – Bakü ( ... km )
3.GÜN : 12 KASIM / BAKÜ – TARGOVİ – KIZ KULESİ – SERVANŞAH SARAYI – SHEMEKHA KAPISI
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tam Gün Azerbaycan’ın başkenti Bakü şehir turuna başlıyoruz. Bakü, Azerbaycan'ın, Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan başkentidir. Kafkasya’nın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Ülkenin en doğusundaki ve en önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezi olmanın yanı sıra bir liman kenti olarak da önemlidir. Targovi’ye geziyoruz .Rusça ‘da 'tüccarlar caddesi' anlamına gelen Targovi’nin resmi adı nizami caddesi olsa da, bir ticaret merkezi olduğundan halk tarafından bu şekilde anılmış. Öğle yemeği. Kız Kulesi, Şervanşah Sarayı, Shemekha Kapısı Gezileri. Serbest zaman . Akşam yemeği Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Azerbaycan Gecesi'ne katılabilir. Akşam yemeğimizi yerel müzik eşliğinde Azeri mutfağından örnekler tadacağımız restoranımızda alacağız. Yemeğimizden sonra Akşam Bakü’de konaklama. 4* Otel'de konaklama.
Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği : Bakü'de öğle yemeği serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : Bakü’de serbest olarak alınıyor. Ekstra
Konaklama : ... Otel 4* / Bakü
Rota : Bakü – ( 20 km )
4 . GÜN : 13 KASIM / BAKÜ – GOBUSTON – ATEŞGAH TAPINAĞI – YEŞİL BAZAAR
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Gobustan şehrinde Ateşgah Tapınağı & Yeşil Bazaar turunu yapıyoruz. Bakü, Azerbaycan’ın en doğusunda, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer alan, Kafkas coğrafyasına ait bir şehridir. Köklü bir geçmişe sahip olan Bakü, hem tarihi dokusu hem de modern mimarisiyle etkileyici bir şehirdir. Uzun yıllar Sovyetler Birliğinin yönetiminde kalmasından dolayı Bakü’de birçok bina Sovyet mimarisine sahiptir. Ayrıca İslami mimariyi de görebileceğiniz ender eserler bulunmaktadır. İlk olarak 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama fırsatı bulacağız. Bu bölgede Taş Devrinden başlayarak orta çağlara dek devam eden çok sayıda yerleşim yeri, mezarlar gibi arkeolojik kalıntılar bulunmaktadır. Öğle yemeği. 600.000 fazla duvar kabartmasının bulunduğu Abşeron Yarımadasına doğru yola çıkıyoruz. Bu adada bulunan Ateşgah Tapınağı’nı ziyaretinden sonra serbest zaman. Abşeron Yarımadası, Azerbaycan'da bir yarımadadır ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri Bakü'nün ve ayrıca onun uydu şehirleri Sumgayıt ve Hırdalan'ın ev sahibidir. Adada ikisi kentsel bölgede ve biri Abşeron yöresinde banliyö bölgesi olmak üzere üç ilçe vardır.Akşam Bakü'de ... 4* Otel'de konaklama.
Öğlen yemeği : Abşeron'da serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : Bakü’de serbest olarak alınıyor. Ekstra
Konaklama : ... Otel 4* / Bakü
Rota : Bakü – Gobastan ( ... km ) Gobasta - Abşeron ( ... km )
5.GÜN : 14 KASIM / BAKÜ – İÇERİSEHER – HAYDAR ALİYEV MÜZESİ – TÜRK ŞEHİTLİĞİ
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası İçeriseher, Haydar Aliyev Müzesi ve Türk Şehitliği Turuna başlıyoruz. Gezimizde ilk durağımız, on beşinci yüzyılda kurulan Bakü’nün ilk yerleşim birimlerinden İçerişeher olacak. Tarihi ve medeniyeti buluşturan, bünyesinde pek çok etnografik eser barındıran, 52 odalı Şirvanşahlar Sarayı’nı gezdikten sonra semtin Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yürüyeceğiz ve Minyatür Kitap Müzesi, gibi özel yerlere uğrayacağız. Öğle yemeği .Gezimizin ardından Haydar Aliyev Kültür Merkezi’ne doğru yola çıkacağız. Modern Bakü’nün simgesi olan, 57 bin metrekarelik bir alana inşa edilen ve 2013 yılında hizmete açılan yapı kompleksini dolaştıktan sonra müzenin bahçesinde yer alan ünlü “I Love Bakü” adlı yapıtın önünde fotoğraf çekme arası verecek, ardında Türk Şehitliği’ne gideceğiz. 1918 yılında gerçekleşen Rus-Azeri çatışmasında Osmanlı İmparatorluğu’nun bölgeye gönderdiği askerler arasında şehit düşen binden fazla Osmanlı anısına yaptırılan şehitliği ve anıtı gördükten sonra panoramik olarak Bakü’yü gece görebileceğimiz Bakü Teras’a çıktıktan sonra turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Azerbaycan Gecesi'ne katılabilir. Akşam yemeğimizi yerel müzik eşliğinde Azeri mutfağından örnekler tadacağımız restoranımızda alacağız. Yemeğimizden sonra Akşam Bakü'de ... 4* Otel'de konaklama.
Öğlen yemeği : Bakü'de serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : Bakü’de serbest olarak alınıyor. Ekstra
Konaklama : ... Otel 4* / Bakü
Rota : ... - ( ... km )
6. GÜN : 15 KASIM / KARABAĞ – NAHÇİVAN – DİLUCU SINIR KAPISI – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT – VAN
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Van’a Hareket ediyoruz. Azerbaycan ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasında bağlantıyı kuran koridordan Karabağ’a hareket. Karabağ Panoramik gezisi sonrası Nahcivan’a Giriş yapıyoruz. Nahcivan Özerk Cumhuriyetinde Panoramik Nahcivan gezisi ve Öğle yemeği. Dilucu sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamlayarak Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Iğdır’a hareket ve Iğdır Panoramik şehir gezisi. Doğubayazıt’a akşam yemeği. Van’a hareket.Konaklama Van otelimizde
Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 24.00 otele giriş tahmini
7 .GÜN : 16 KASIM /
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası .bagajlarımızla birlikte havaalanına transferimizi sağlayacak aracımıza binerek havaalanına gidiyor sunekspres havayolu saat 11.00 uçağıyla Antalya'ya dönüyoruz .Siz değerli misafirlerimizle sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz
TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR
*Kişi sayısına Bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Midibas - Minibüs - Otobüs )
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ( Türkçe )
*Konaklama Oda Kahvaltı 6 Gece
-Antalya /Van - Van/ Antalya uçak bileti (Van otel havaalanı transferleri )
*Seyahat Sigortası
TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR
*Öğle ve Akşam Yemekleri
*Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
* YESAR TURİZM OLARAK; BOL KEYİFLİ ve GÜZEL ANILARLA DOLU TURLAR DİLERİZ *

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

40

Yaş Sınırı

15

Tur Lokasyonu

Fırsatlar

DOĞU EKSPRESİ TURU

DOĞU EKSPRESİ TURU

0.00 
DUBAİ TURU

DUBAİ TURU

0.00 
GAP TURU

GAP TURU

0.00