BOZCADA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ

Tur Türü

Tur Hakkında

BURSA -ÇANAKKALE- BOZCAADA- GÖKÇEADA- KAZDAĞLARI- AYVALIK- CUNDA- ŞEYTAN SOFRASI TURU
Bağbozumu Festivali 2-3 Eylül 2023 Toplanan üzümler, eski günlerde olduğu gibi eşek sırtında, at arabasıyla, traktör ve pırpırla, canlı müzik eşliğinde tören alanına taşınıyor. Festival boyunca kale içinde konserler ve iki yarışma düzenleniyor. Yarışmalarda adanın genç kızları arasından bir üzüm güzeli ve adanın en iyi Çavuş üzümü seçiliyor.
Antalya’dan kara yolculuğu 01-05 EYLÜL 2024

Fiyat :8.990 TL
3 gece konaklamalı 4 GÜN 1 gece otobüs yolculugu
Tek kişi konaklama farkı 1900 TL

1. GÜN : 1 Eylül-GECE YOLCULUĞU …Belirtilen noktalardan hareket ile gece yolculuğu yapıyoruz

2. GÜN : 2 Eylül- Keyifli bir gece yolculuğu ardından kahvaltımızı yol üzerinde dinlenme tesislerinde yâda Cumalı Kızık Köyünde alıyoruz.Kahvaltımızın ardından Kınalı Kar Dizisinin de çekildiği taş döşemeli dar sokaklarınca uzanan mor, mavi, sarı renklere boyanmış taş ve tahta karışımı evleriyle bizi büyüleyecek geçmişi 1300 yıllarına dayanan UNESCO dünya mirası listesinde de yer alan Cumalı Kızık Köyünü geziyoruz. Gezilerimizin ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğun ardından Osman Gazi, Orhan Gazinin de türbesinin bulunduğu Ulucami’yi geziyoruz. Burada rehberimizin anlatımları ardından Anadolu’nun duvar çevresi çinilerle işlenmiş tek camisi ve Bursa’nın sembolü haline gelmiş Yeşil Cami yi geziyoruz. 1414 Yıllarında Celebi Mehmet tarafından yaptırılmış Yeşil Cami’yi gezdikten sonra. Osmanlı İmparatorluğunun Başkenti Bursa olduktan sonra yaptırılmış Koza Hanı ziyaret ediyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında da konaklayacağımız Çanakkale’deki otelimize doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.30 saat sürecek yolculuğumuz ardından otelimize varıyoruz. Konaklama: Yurdakul Hotel

3. GÜN : 3 Eylül -Bozcaada . Erken saatte otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Bozcaada ya geçeriz, Bağbozumu festivali için öğle saatlerinde geniş bir zamanımız olacağından gezimize serbest zamanla devam edeceğiz. Bağbozumu Festivalinde ; ( 2-3 Eylül 2023 ) Toplanan üzümler, eski günlerde olduğu gibi eşek sırtında, at arabasıyla, traktör ve pırpırla, canlı müzik eşliğinde tören alanına taşınıyor. Festival boyunca kale içinde konserler ve iki yarışma düzenleniyor. Yarışmalarda adanın genç kızları arasından bir üzüm güzeli ve adanın en iyi Çavuş üzümü seçiliyor. .Akşam üzeri limanda toplanarak dönüşe gececeğiz .Konaklama Yurdakul otel.

4.GÜN : Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Çanakkale’den feribotla ECEABAT’a geçiyoruz. Buradan KABATEPE İSKELESİ’ne gidiyor ve arabalı vapurla keyifli bir deniz yolculuğu sonrasında, kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığı ancak yaşanarak ulaşılabilir bir güzellik olan GÖKÇEADA’ya varıyoruz. Yeşil ve maviden oluşan etkileyici bu tablo gibi manzarayı izleyerek, burada bulunmanın keyfini yaşıyoruz ,Gökçeada merkezine gidiyoruz. Merkez’de zeytin ürünleri, adaya özgü organik ürünler ve hediyelik eşya alışverişleri için serbest zaman alıyoruz. Bu esnada besi hayvanlarından elde edilen organik lezzetler ile öğle yemeğimizi de alma şansımız olacak… Buradan hareketle etrafı çok sayıda zeytin ağacı ile çevrili ve dibek kahvesi ve sütlü tatlıları ile ünlü ZEYTİNLİ KÖYÜNÜ ziyaret ediyoruz. Zeytinli Köyü’nü takiben kafeleri, balık restoranlarıyla Ada’nın akşamları en hareketli noktası olan, KALEKÖY Limanını da panoramik gördükten sonra, istemeyerekte olsa bu güzel Ada’ya veda ediyoruz. Feribot ile KABATEPE Limanına ulaşarak ECEABAT’tan tekrar ÇANAKKALE’ye ulaşırız.Ardından Gelibolu yarımadasına doğru Feribotla hareket ediyoruz.Burada ki rehberimizin anlatımları eşliğinde Şehitler Abidesi, 57. Alay şehitliği,Conk bayırı, Seyit onbaşı gezisi sonrası Gelibolu Yarımadasından ayrılarak Çanakkale ‘ye döner ve otelimize geçeriz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama Yurdakul otel

5. GÜN : Erken saatte otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kazdağları milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz ardından Kazdağları milli Parkını içinde Adatep Köyünü ziyaret ediyoruz. Ege nin en güzel köylerinden olan Adatepe köyünde yöresel ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz Bizi doyurmaya yeterli gelecek bir serbest zaman ardından Kazdağlarından ayrılıyoruz ve Cunda adasına doğru yola çıkıyoruz adada yapacağımız gezimiz ve akşam yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Ayvalık Şeytan sofrasında fotoğraf molası veriyor eşsiz gün batımı manzaralarına sahip olan Şeytan sofrasında çay veya kahvemizi içtikten sonra dönüş yolculuğu için araçlardaki yerimizi alıyoruz.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Gidiş – Dönüş Ulaşım
* Otel Konaklamaları
* Otel de alınan ; Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri
* Rehberlik Hizmetleri
* Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Otel dışında alınan Tüm Yemekler
* Müze giriş ücretleri
* Otellerde alınan ekstra içecekler
*Gökçeada feribot ücreti-Bozcaada feribot ücreti

Değerlendirmeler

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

  • Kalite
  • Lokasyon
  • Olanaklar
  • Servisler
  • Ücret

Tur Bilgileri

Tur Kapasitesi

45

Yaş Sınırı

7

Tur Lokasyonu

Fırsatlar

0.00 
BATI KARADENİZ TURU

BATI KARADENİZ TURU

0.00